Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Základní tipy pro studium doma

Základní tipy pro studium doma

 

Při domácím studiu může být těžké zůstat motivovaný a soustředěný, zvláště když se zdá, že světové události a titulky zpráv vyžadují vaši pozornost každou chvíli.

 

Je důležité si pamatovat, že alespoň v tuto chvíli jediné, co můžete ovládat, je to, co je přímo před vámi. Možná nebudete schopni změnit světové události, ale můžete vytvořit klidnou, příznivou atmosféru, která vám pomůže posunout se kupředu ve studiu a plánování kariéry. Abychom studentům pomohli zůstat produktivní při studiu na dálku, sestavili jsme několik základních tipů, jak se doma soustředit.

 

Vytvořte dobrou atmosféru

Nemůžete začít studovat nebo plánovat, pokud nemáte klidné místo na práci. Nejprve určete prostor, který vám vyhovuje, a najděte pracovní plochu, například stůl. Vaše ložnice může fungovat jako studijní prostor, ale nepracujte na posteli – to je důležité pro dobrou spánkovou hygienu. Dále vytvořte uklidňující atmosféru, která vám pomůže studovat s minimálním rozptylováním a úzkostí. Odložte telefon a možná zapalte svíčku nebo vonné tyčinky. Pokud chcete čerstvý vzduch, otevřete okno a pusťte dovnitř trochu přirozeného světla.

Sepište své cíle a záměry

Nejprve udělejte seznam všeho, co chcete dokončit. Snažíte se projít testem? Potřebujete dokončit výzkumnou práci? Chcete zkoumat kariérní příležitosti? Ujistěte se, že jste uvedli své cíle, abyste si mohli vytvořit studijní plán, který je bude podporovat. Jakmile si stanovíte svůj cíl, můžete si sepsat kroky, které k jeho dosažení podniknete.

Vytvořte studijní plán

Poté, co si zapíšete své cíle, musíte věnovat čas k jejich dosažení. Měli byste si naplánovat vytvoření studijního nebo pracovního plánu. Kolik minut strávíte čtením? Děláte cvičné testy? Hledáte zdroje? Psaní? Musíte zjistit, jaký je váš konečný cíl, a poté vytvořit plán, který tomu odpovídá. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít na paměti při přidělování času na dokončení úkolů, je být konkrétní.

 

Pracujte na duševní pohodě

Zvláště když jste uvízlí doma, je důležité nebýt na sebe příliš tvrdý s přísným studijním nebo pracovním rozvrhem. Ujistěte se, že si od knih ušetříte čas, abyste se mohli dobře starat o sebe. Péče o sebe se skládá z různých technik a praktik, ale všechny se obecně týkají fyzické a duševní pohody. Chcete-li podpořit zdraví, musíte se nejprve postarat o některé základy, jako je zdravé jídlo a cvičení. Měli byste dostat alespoň 20 minut aerobní aktivity denně, což může zahrnovat běhání venku nebo intenzivní aktivity, jako jsou skákačky. Co se týče jídla, ujistěte se, že jíte vyvážený poměr výživné zeleniny, bílkovin a tuků. Pokušení jíst nezdravé jídlo při studiu je silné, ale tato jídla mohou vysát vaši energii.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac