Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času

 

Existuje celá řada technik řízení času, které mohou pomoci vysokoškolským studentům uspět ve studiu. Tyto tipy zahrnují odstranění prokrastinace, lepší organizaci každodenních činností, snížení úzkosti a zvýšení motivace a sebevědomí.

 

Udělejte si pořádek

Při rozvíjení technik time managementu na vysoké škole je důležité, aby studenti nejprve porozuměli svým cílům a poté vytvořili a dodržovali rutinní rozvrh. Bez těchto faktorů může být pro studenty obtížné získat motivaci k tomu, aby používali své strategie řízení času.

Mnoho univerzit doporučuje, aby si studenti našli čas na plánování každého školního dne. Vytvoření denního seznamu úkolů, které je třeba splnit, může studentům pomoci soustředit se na úkoly jeden po druhém. Může být také užitečné naplánovat si pevné časové bloky ke studiu s jasnými časy začátku a konce a také určenými přestávkami. Studenti mohou nejprve začít s obtížnějšími předměty a také pracovat na úkolech nebo testech, které mají být splněny jako první.

Používejte mentální cvičení

Studenti by měli vymyslet způsoby, jak stavět na svém úspěchu, přičemž by měli mít na paměti své dlouhodobé cíle, když usilují o lepší organizaci času. K tomu může pomoci mentální uvědomění. Jednotlivci by se měli snažit dbát na to, když upadají do neproduktivních vzorců, a měli by identifikovat konkrétní spouštěče nebo rozptýlení, které vedou k prokrastinaci. Meditace a cvičení mohou také pomoci některým lidem vyčistit hlavu a pomoci jim vybudovat sebedůvěru a soustředit se při studiu.  

 

Vyhněte se žroutům času

Běžnou hrozbou pro správné návyky řízení času jsou vnější rušivé vlivy. Studenti by se měli snažit odstranit nebo alespoň zmírnit tyto běžné rušivé vlivy. Mezi běžné plýtvače času patří:

 

Televize

Sociální média a používání internetu

Telefonické rozhovory

Mimoškolní aktivity

 

Time management  je klíčem k akademickému úspěchu.

 

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac