Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře všeobecného lékařství?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře všeobecného lékařství?

 

Existuje mnoho důvodů, proč se lidé rozhodnou studovat medicínu, od osobního přesvědčení, po vypočítaný finanční zisk. Ať už je to první nebo druhá možnost, studium medicíny je dlouhodobý závazek a rozhodnutí, které by se nemělo brát na lehkou váhu.

 

Medicína je široký pojem různých postupů vyvinutých k udržení a obnově zdraví prevencí a léčbou nemocí, včetně léčiv, psychoterapie a chirurgie.

Tři důvody proč studovat medicínu:

 

  1. Pomáhejte lidem: studiem medicíny a následným povoláním lékaře se studenti naučí především pomáhat lidem ukončit utrpení. Lékaři jsou také důležitou kontaktní osobou pro všechny lidi a dostávají uznání po celém světě.
  2. Dobré pracovní příležitosti: studenti medicíny ve většině případů získají práci hned po promoci, protože lékaři jsou potřeba všude. Většinou mohou studenti začít cvičit hned po ukončení studia.
  3. Příspěvek k lékařskému výzkumu: konec vašeho studia medicíny nemusí nutně znamenat konec učení. I po ukončení studia provádějí lékaři výzkum ve svém oboru a své poznatky zpřístupňují světu.

Vzhledem k povaze tohoto oboru jsou lékařské tituly dlouhé, náročné a určitě jedna z nejnáročnějších možných kariér. Všechny lékařské tituly začínají obecným základem na toto téma. V medicíně jde tedy o hluboké pochopení biologie člověka, principů chorobných procesů a úvod do různých lékařských řešení a klinických postupů. Poté se budete moci věnovat více specializovaným předmětům. Lékařské specializace jsou velmi široké, např. oftalmologie, porodnictví a gynekologie nebo anestezie. Medicínské tituly vybavují studenty životně důležitými praktickými dovednostmi například k provádění chirurgických zákroků a také dovednostmi lidí nezbytnými pro interakci s pacienty a jejich příbuznými.

Po získání lékařské kvalifikace je k dispozici široká škála cest speciálního školení. Kariérní příležitosti v lékařství zahrnují všeobecnou praxi nebo urgentní medicínu přes porodnictví nebo oftalmologii až po pediatrii nebo psychiatrii. Navíc mnozí pokračují v kariéře ve vzdělávání a učí budoucí generaci.

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac