Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře mezinárodních vztahů?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře mezinárodních vztahů?

 

Svět potřebuje jednotlivce, kteří mají velké ambice a chtějí mít pozitivní dopad. Studium mezinárodních vztahů je skvělý způsob, jak hlouběji porozumět globálním problémům. Je to zajímavý a důležitý předmět, který klade velký důraz na ekonomiku, kulturu, vzdělávání a politologii a zkoumá jejich dopad na společnost.

 

Je důležité si uvědomit, že mezinárodní vztahy nejsou jen o politice. Mezinárodní vztahy jsou o mezikulturním porozumění a povědomí o tom, co se děje za hranicemi. Ti, kdo studují mezinárodní vztahy, bývají jedinci, kteří chtějí s nadšením bojovat proti nespravedlnosti a zároveň se poučí z historie o tom, co funguje a co nefunguje, pokud jde o život v jediné globální společnosti.

Skvělý výchozí bod pro vaši kariéru

V závislosti na vašich zkušenostech, zájmech a aspiracích je mnoho kariérních příležitostí souvisejících s mezinárodními vztahy v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru.

Pokud konkrétně hledáte kariéru ve vládě, možná budete chtít zvážit roli v bezpečnosti nebo zpravodajství. Práce ve vládě nemusí být vždy byrokratická – může to být skvělý způsob, jak se zapojit do projektů mezinárodních vztahů.

Zatímco práce pro nevládní organizaci obvykle nabízí větší flexibilitu a praktickou práci, platy mohou být nižší.

Ať už budete vykonávat jakoukoli roli, budete mít připravené dovednosti a znalosti k realizaci pozitivní změny. Práce v prostředí mezinárodních vztahů znamená, že vaše mezilidské, analytické, rozhodovací a vyjednávací schopnosti musí být jedinečné. Magisterský titul v mezinárodních vztazích vám pomůže rozvíjet tento přenositelný soubor dovedností a také vaše porozumění tomu, jak společnost a lidé fungují – něco, co zaměstnavatelé a organizace vysoce oceňují.

 

Mezinárodní zkušenosti jsou klíčové, takže jste schopni vidět a pochopit, kde a jak mají politiky, strategie, konflikty a zákony dopad po celém světě.

Podobné články na blogu

Studentský průvodce: Čtyři tipy, proč na vysokou do Prahy?
12.08.2022

Studentský průvodce: Čtyři tipy, proč na vysokou do Prahy?

  Pokud jste někdo, kdo se chce chopit příležitosti studovat na místě, který každý rok projdou miliony studentů, pak by Praha mohla být tím ideá…

Čítať viac
Studentský průvodce: Jak překonat studijní propad?
05.08.2022

Studentský průvodce: Jak překonat studijní propad?

  Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? V některých případech to nemusí b…

Čítať viac
Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?
29.07.2022

Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?

  Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? No, v některých případech to nemusí…

Čítať viac