Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře mezinárodních vztahů?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře mezinárodních vztahů?

 

Svět potřebuje jednotlivce, kteří mají velké ambice a chtějí mít pozitivní dopad. Studium mezinárodních vztahů je skvělý způsob, jak hlouběji porozumět globálním problémům. Je to zajímavý a důležitý předmět, který klade velký důraz na ekonomiku, kulturu, vzdělávání a politologii a zkoumá jejich dopad na společnost.

 

Je důležité si uvědomit, že mezinárodní vztahy nejsou jen o politice. Mezinárodní vztahy jsou o mezikulturním porozumění a povědomí o tom, co se děje za hranicemi. Ti, kdo studují mezinárodní vztahy, bývají jedinci, kteří chtějí s nadšením bojovat proti nespravedlnosti a zároveň se poučí z historie o tom, co funguje a co nefunguje, pokud jde o život v jediné globální společnosti.

Skvělý výchozí bod pro vaši kariéru

V závislosti na vašich zkušenostech, zájmech a aspiracích je mnoho kariérních příležitostí souvisejících s mezinárodními vztahy v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru.

Pokud konkrétně hledáte kariéru ve vládě, možná budete chtít zvážit roli v bezpečnosti nebo zpravodajství. Práce ve vládě nemusí být vždy byrokratická – může to být skvělý způsob, jak se zapojit do projektů mezinárodních vztahů.

Zatímco práce pro nevládní organizaci obvykle nabízí větší flexibilitu a praktickou práci, platy mohou být nižší.

Ať už budete vykonávat jakoukoli roli, budete mít připravené dovednosti a znalosti k realizaci pozitivní změny. Práce v prostředí mezinárodních vztahů znamená, že vaše mezilidské, analytické, rozhodovací a vyjednávací schopnosti musí být jedinečné. Magisterský titul v mezinárodních vztazích vám pomůže rozvíjet tento přenositelný soubor dovedností a také vaše porozumění tomu, jak společnost a lidé fungují – něco, co zaměstnavatelé a organizace vysoce oceňují.

 

Mezinárodní zkušenosti jsou klíčové, takže jste schopni vidět a pochopit, kde a jak mají politiky, strategie, konflikty a zákony dopad po celém světě.

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně
01.12.2022

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je největší a nejstarší technickou univerzitou v České republice. VUT v Brně bylo založeno v roce 1899,…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac