Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře informatiky?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře informatiky?

 

Informační a komunikační technologie patří k oblastem, které zaznamenávají neustálý vývoj a především rostoucí zájem ze strany zaměstnavatelů s možnostmi budoucího uplatnění. Jedním z prvních důvodů, proč začít studovat informatiku, je určitě vysoká míra uplatnění absolventů IT oborů.

 

Růst informačních technologií (IT) má za následek větší změny v lidské společnosti v posledním desetiletí, než v minulém století dohromady. Je také možné, že příštích 10-15 let přinese světu více změn, než jaké bylo vidět v celé lidské historii. Profesionálové v oblasti informatiky jsou žádáni téměř ve všech odvětvích a zemích světa. Existuje mnoho skvělých důvodů, proč studovat informatiku na univerzitě, jako jsou kariérní příležitosti, vysoký výdělkový potenciál a příležitost udělat svět lepším místem. Studium počítačové vědy vás vybaví dovednostmi a znalostmi potřebnými k tomu, abyste vstoupili do vzrušujícího, neustále se rozvíjejícího odvětví.

 

1. Jsme v digitální době

Růst počítačového výkonu přinesl zázračné průlomy v hardwaru a softwaru, které následně změnily globální chování a kulturu. Počítačová věda je zodpovědná za chytré telefony, tablety, internet a síťovou komunikaci, dokonce i sociální média. Žijeme ve společnosti, která konzumuje obsah – ať už jsou to zprávy, informace, zábava nebo komunikace – prostřednictvím obrazovek. Skutečně žijeme v digitální době, kterou řídí počítačová věda.

2. Udělejte ze světa lepší místo

V důsledku digitálního věku se podniky stále více spoléhají na softwarové programy, které získávají a přenášejí data na mnoha platformách. Tento trend má dopad na všechna průmyslová odvětví, od zdravotnictví a bankovnictví po dopravu a účetnictví. Dokonce i předměty pro domácnost, které existují po desetiletí, jako jsou ledničky, dveřní zámky a mikrovlnné trouby, se nyní stávají chytrými a připojují se k osobním asistentům a sítím Wi-Fi. Počítačová věda pomohla zlepšit životní podmínky a odvrátit katastrofy, například předpovědí zemětřesení nebo tsunami. Se svým diplomem z informatiky můžete přispět k tomu, aby byl svět rychlejší, lepší a mnohem propojenější.

3. Vysoké výdělky

Svět IT bude nadále růst a bude poskytovat více pracovních míst ve všech odvětvích. Informatika je náročný předmět, díky kterému je titul vysoce uznávaný po celém světě. Odborníci na informatiku jsou vyhledávání ve všech odvětvích a sektorech a absolventi mohou vstoupit do světa práce za dobrý plat s mnoha příležitostmi pro kariérní postup a vyšší výdělky.

4. Rozmanitost specializací

Vzhledem k tomu, že informatika se používá v mnoha oblastech života a podnikání, mají kvalifikovaní odborníci k dispozici spoustu možností. Když vystudujete počítačovou vědu, a dokonce i během svého studijního programu, budete mít přístup k řadě specializací a rolí, jako například:

  • Vývojář softwaru
  • Analytik počítačových systémů
  • IT manažer
  • Architekt počítačové sítě
  • Návrhář nebo vývojář mobilních aplikací
  • Vědec pro výzkum a vývoj (R&D).
  • Počítačový vědec
  • Výzkumník v oblasti informatiky
  • Inženýr umělé inteligence a strojového učení

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita
11.11.2022

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

  Masarykova univerzita, založená v roce 1919 a pojmenovaná po prvním prezidentovi země – Tomáši Masarykovi – se zrodila pouhý rok po…

Čítať viac