Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře informatiky?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře informatiky?

 

Informační a komunikační technologie patří k oblastem, které zaznamenávají neustálý vývoj a především rostoucí zájem ze strany zaměstnavatelů s možnostmi budoucího uplatnění. Jedním z prvních důvodů, proč začít studovat informatiku, je určitě vysoká míra uplatnění absolventů IT oborů.

 

Růst informačních technologií (IT) má za následek větší změny v lidské společnosti v posledním desetiletí, než v minulém století dohromady. Je také možné, že příštích 10-15 let přinese světu více změn, než jaké bylo vidět v celé lidské historii. Profesionálové v oblasti informatiky jsou žádáni téměř ve všech odvětvích a zemích světa. Existuje mnoho skvělých důvodů, proč studovat informatiku na univerzitě, jako jsou kariérní příležitosti, vysoký výdělkový potenciál a příležitost udělat svět lepším místem. Studium počítačové vědy vás vybaví dovednostmi a znalostmi potřebnými k tomu, abyste vstoupili do vzrušujícího, neustále se rozvíjejícího odvětví.

 

1. Jsme v digitální době

Růst počítačového výkonu přinesl zázračné průlomy v hardwaru a softwaru, které následně změnily globální chování a kulturu. Počítačová věda je zodpovědná za chytré telefony, tablety, internet a síťovou komunikaci, dokonce i sociální média. Žijeme ve společnosti, která konzumuje obsah – ať už jsou to zprávy, informace, zábava nebo komunikace – prostřednictvím obrazovek. Skutečně žijeme v digitální době, kterou řídí počítačová věda.

2. Udělejte ze světa lepší místo

V důsledku digitálního věku se podniky stále více spoléhají na softwarové programy, které získávají a přenášejí data na mnoha platformách. Tento trend má dopad na všechna průmyslová odvětví, od zdravotnictví a bankovnictví po dopravu a účetnictví. Dokonce i předměty pro domácnost, které existují po desetiletí, jako jsou ledničky, dveřní zámky a mikrovlnné trouby, se nyní stávají chytrými a připojují se k osobním asistentům a sítím Wi-Fi. Počítačová věda pomohla zlepšit životní podmínky a odvrátit katastrofy, například předpovědí zemětřesení nebo tsunami. Se svým diplomem z informatiky můžete přispět k tomu, aby byl svět rychlejší, lepší a mnohem propojenější.

3. Vysoké výdělky

Svět IT bude nadále růst a bude poskytovat více pracovních míst ve všech odvětvích. Informatika je náročný předmět, díky kterému je titul vysoce uznávaný po celém světě. Odborníci na informatiku jsou vyhledávání ve všech odvětvích a sektorech a absolventi mohou vstoupit do světa práce za dobrý plat s mnoha příležitostmi pro kariérní postup a vyšší výdělky.

4. Rozmanitost specializací

Vzhledem k tomu, že informatika se používá v mnoha oblastech života a podnikání, mají kvalifikovaní odborníci k dispozici spoustu možností. Když vystudujete počítačovou vědu, a dokonce i během svého studijního programu, budete mít přístup k řadě specializací a rolí, jako například:

  • Vývojář softwaru
  • Analytik počítačových systémů
  • IT manažer
  • Architekt počítačové sítě
  • Návrhář nebo vývojář mobilních aplikací
  • Vědec pro výzkum a vývoj (R&D).
  • Počítačový vědec
  • Výzkumník v oblasti informatiky
  • Inženýr umělé inteligence a strojového učení

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac