Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře informatiky?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře informatiky?

 

Informační a komunikační technologie patří k oblastem, které zaznamenávají neustálý vývoj a především rostoucí zájem ze strany zaměstnavatelů s možnostmi budoucího uplatnění. Jedním z prvních důvodů, proč začít studovat informatiku, je určitě vysoká míra uplatnění absolventů IT oborů.

 

Růst informačních technologií (IT) má za následek větší změny v lidské společnosti v posledním desetiletí, než v minulém století dohromady. Je také možné, že příštích 10-15 let přinese světu více změn, než jaké bylo vidět v celé lidské historii. Profesionálové v oblasti informatiky jsou žádáni téměř ve všech odvětvích a zemích světa. Existuje mnoho skvělých důvodů, proč studovat informatiku na univerzitě, jako jsou kariérní příležitosti, vysoký výdělkový potenciál a příležitost udělat svět lepším místem. Studium počítačové vědy vás vybaví dovednostmi a znalostmi potřebnými k tomu, abyste vstoupili do vzrušujícího, neustále se rozvíjejícího odvětví.

 

1. Jsme v digitální době

Růst počítačového výkonu přinesl zázračné průlomy v hardwaru a softwaru, které následně změnily globální chování a kulturu. Počítačová věda je zodpovědná za chytré telefony, tablety, internet a síťovou komunikaci, dokonce i sociální média. Žijeme ve společnosti, která konzumuje obsah – ať už jsou to zprávy, informace, zábava nebo komunikace – prostřednictvím obrazovek. Skutečně žijeme v digitální době, kterou řídí počítačová věda.

2. Udělejte ze světa lepší místo

V důsledku digitálního věku se podniky stále více spoléhají na softwarové programy, které získávají a přenášejí data na mnoha platformách. Tento trend má dopad na všechna průmyslová odvětví, od zdravotnictví a bankovnictví po dopravu a účetnictví. Dokonce i předměty pro domácnost, které existují po desetiletí, jako jsou ledničky, dveřní zámky a mikrovlnné trouby, se nyní stávají chytrými a připojují se k osobním asistentům a sítím Wi-Fi. Počítačová věda pomohla zlepšit životní podmínky a odvrátit katastrofy, například předpovědí zemětřesení nebo tsunami. Se svým diplomem z informatiky můžete přispět k tomu, aby byl svět rychlejší, lepší a mnohem propojenější.

3. Vysoké výdělky

Svět IT bude nadále růst a bude poskytovat více pracovních míst ve všech odvětvích. Informatika je náročný předmět, díky kterému je titul vysoce uznávaný po celém světě. Odborníci na informatiku jsou vyhledávání ve všech odvětvích a sektorech a absolventi mohou vstoupit do světa práce za dobrý plat s mnoha příležitostmi pro kariérní postup a vyšší výdělky.

4. Rozmanitost specializací

Vzhledem k tomu, že informatika se používá v mnoha oblastech života a podnikání, mají kvalifikovaní odborníci k dispozici spoustu možností. Když vystudujete počítačovou vědu, a dokonce i během svého studijního programu, budete mít přístup k řadě specializací a rolí, jako například:

  • Vývojář softwaru
  • Analytik počítačových systémů
  • IT manažer
  • Architekt počítačové sítě
  • Návrhář nebo vývojář mobilních aplikací
  • Vědec pro výzkum a vývoj (R&D).
  • Počítačový vědec
  • Výzkumník v oblasti informatiky
  • Inženýr umělé inteligence a strojového učení

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac