Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře biochemie?

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře biochemie?

 

Biochemie je moderní, mezioborová rychle se rozvíjející vědní disciplína, která umožňuje studentům proniknout do tajů metabolických dějů a jejich regulací v živých organismech.

 

1. Specializace

Biochemie je flexibilní a lze ji aplikovat na mnoho oborů a specializací, ať už chcete pracovat v průmyslu nebo se dále vzdělávat v konkrétní oblasti. Aby byla zajištěna další flexibilita, katedry nabízí možnost kombinovat biochemii s jinými biomolekulárními vědeckými kurzy, abyste mohli rozvíjet své zájmy a specializaci jako součást svého biochemického titulu. Kombinované programy zahrnují imunologii, mikrobiologii a farmakologii.

 

2. Možnosti kariéry

Biochemie může vést k široké škále souvisejících profesí, takže je to perfektní volba, pokud si nejste jisti, jak v tuto chvíli vypadá vaše budoucnost. Mohli byste pracovat ve výzkumné laboratoři, ve vývoji produktů, ve zdravotnictví nebo v soudním lékařství v mnoha dalších oblastech. Výběrem biochemie studujete základy života, takže možnosti jsou nekonečné.

3. Přenositelné dovednosti

Abyste po absolvování úspěšně získali zaměstnání, potřebujete více než jen svůj titul, potřebujete přenositelné dovednosti, které můžete spojit s rolí, o kterou se ucházíte. S biochemií se naučíte řešení problémů, analýzu dat, tvorbu procesů a řízení projektů – klíčové dovednosti v jakékoli kariéře, kterou si vyberete.

 

4. Inovace

Studium biochemie znamená hledat nové způsoby, jak se dívat na to, jak systémy fungují, a zkoušet nové nápady. Je to cenná dovednost v životě i v práci, která vás povýší jako kandidáta na zaměstnání. Naučit se vidět věci z nové perspektivy může vést k jedinečným příležitostem.

 

5. Pochopit molekulární základy života

Vzhledem k mnoha výzvám, kterým dnešní svět čelí, by pochopení toho, jak život a systémy v něm existují, mohlo být klíčem k nalezení řešení. Výběr biochemie vám poskytne nástroje, jak lépe porozumět světu a jak jej můžete zlepšit.

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita
11.11.2022

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

  Masarykova univerzita, založená v roce 1919 a pojmenovaná po prvním prezidentovi země – Tomáši Masarykovi – se zrodila pouhý rok po…

Čítať viac