Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Praze

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Praze

 

České vysoké učení technické v Praze má pověst nejprestižnější vysoké školy poskytující technické vzdělání v České republice.

 

ČVUT, založené v roce 1707, zaujímá v současnosti 221. místo na seznamu nejlepších technických univerzit na světě díky vynikající akademické pověsti a poměru zahraničních studentů.

 

V současné době je zapsáno asi 22 000 studentů (z toho více než 3 000 zahraničních) na osmi fakultách a pěti ústavech, které pokrývají celkem 132 certifikovaných bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů se 482 různými obory.

 

Absolventi ČVUT jsou žádaní odborníci s výbornou znalostí cizích jazyků, které vyhledávají partnerské společnosti ČVUT, jako jsou Toyota, Skanska, Bosch, Siemens, Honeywell, GE, Rockwell, ABB Group, McKinsey, DaimlerChrysler, Škoda Auto, Ericsson a Vodafone.

 


Bakalářské studijní programy

České vysoké učení technické nabízí celkem 48 bakalářských programů , v každém z nich je více specializací. Studenti se mohou rozhodnout mít 6-, 7- nebo 8-semestrální program a je k dispozici plný nebo částečný úvazek. Učební plán odpovídá standardům kvality evropského vzdělávání, všechny bakalářské studijní programy splňují požadavky boloňského procesu.

 

Magisterské studijní programy

Zájemci o magisterské studium na ČVUT si mohou vybrat z více než stovky oborů a programů. Magisterské studium umožňuje svým uchazečům prohloubit si znalosti získané během bakalářského studia a poskytnout jim špičkovou přípravu pro výkon povolání. Délka nabízených programů se pohybuje od 1,5 do 3 let. Fakulta poskytuje možnost strávit semestr v zahraničí v rámci programů Erasmus, Double degree a dalších.

 

Základem je individuální přístup a profesionální akademický vztah mezi studentem a jeho učitelem.

 

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac