Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Praze

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Praze

 

České vysoké učení technické v Praze má pověst nejprestižnější vysoké školy poskytující technické vzdělání v České republice.

 

ČVUT, založené v roce 1707, zaujímá v současnosti 221. místo na seznamu nejlepších technických univerzit na světě díky vynikající akademické pověsti a poměru zahraničních studentů.

 

V současné době je zapsáno asi 22 000 studentů (z toho více než 3 000 zahraničních) na osmi fakultách a pěti ústavech, které pokrývají celkem 132 certifikovaných bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů se 482 různými obory.

 

Absolventi ČVUT jsou žádaní odborníci s výbornou znalostí cizích jazyků, které vyhledávají partnerské společnosti ČVUT, jako jsou Toyota, Skanska, Bosch, Siemens, Honeywell, GE, Rockwell, ABB Group, McKinsey, DaimlerChrysler, Škoda Auto, Ericsson a Vodafone.

 


Bakalářské studijní programy

České vysoké učení technické nabízí celkem 48 bakalářských programů , v každém z nich je více specializací. Studenti se mohou rozhodnout mít 6-, 7- nebo 8-semestrální program a je k dispozici plný nebo částečný úvazek. Učební plán odpovídá standardům kvality evropského vzdělávání, všechny bakalářské studijní programy splňují požadavky boloňského procesu.

 

Magisterské studijní programy

Zájemci o magisterské studium na ČVUT si mohou vybrat z více než stovky oborů a programů. Magisterské studium umožňuje svým uchazečům prohloubit si znalosti získané během bakalářského studia a poskytnout jim špičkovou přípravu pro výkon povolání. Délka nabízených programů se pohybuje od 1,5 do 3 let. Fakulta poskytuje možnost strávit semestr v zahraničí v rámci programů Erasmus, Double degree a dalších.

 

Základem je individuální přístup a profesionální akademický vztah mezi studentem a jeho učitelem.

 

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac