Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je největší a nejstarší technickou univerzitou v České republice.

VUT v Brně bylo založeno v roce 1899, kdy rakouský císař František Josef I., král uherský, chorvatský a český podepsal dekret o povolení vzniku první české technické univerzity. Zpočátku byla univerzita domovem pouhých čtyř profesorů vyučujících 47 studentů, kteří všichni studovali jeden kurz, stavební inženýrství.

VUT v Brně se za poslední století rozrostlo až do současnosti, má více než 24 000 studentů, kteří studují na osmi fakultách a třech univerzitních ústavech, které nabízejí širokou škálu oborů od inženýrství a přírodních věd až po ekonomii, architekturu a umění.

Univerzita nabízí magisterské, bakalářské a doktorské programy napříč desítkami akreditovaných studijních programů, z nichž mnohé jsou vyučovány v cizím jazyce.

Fakulty VUT sídlí v mixu velkolepých budov z 19. století a moderních zařízení rozmístěných po centru Brna, druhého města České republiky, se shlukem budov v severní části města Královo Pole.

Silný důraz je kladen na výzkum a na spolupráci s komerčním světem prostřednictvím oddělení transferu technologií, které pomáhá nacházet komerční aplikace výsledků výzkumných projektů. VUT v Brně se také může pochlubit programem Technologický inkubátor, který podporuje inovace v technologickém sektoru a poskytuje pomoc začínajícím podnikům.

Univerzita byla teprve druhou v zemi, která získala prestižní certifikát ECTS Label and Diploma Supplement, což dokazuje, že odpovídá náročným principům vysokoškolského vzdělávání Evropské unie a podporuje jeho internacionalizaci.

Podobné články na blogu

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení
17.07.2024

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení

  Napsání bakalářské práce je proces, který vyžaduje určité množství času a úsilí, avšak přesná délka…

Čítať viac
Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout
10.07.2024

Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout

  Psaní diplomové práce je náročný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a systematický přístup. Aby va…

Čítať viac
Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty
03.07.2024

Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty

  Výběr vedoucího závěrečné práce je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě vaší bakalářské,…

Čítať viac