Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je největší a nejstarší technickou univerzitou v České republice.

VUT v Brně bylo založeno v roce 1899, kdy rakouský císař František Josef I., král uherský, chorvatský a český podepsal dekret o povolení vzniku první české technické univerzity. Zpočátku byla univerzita domovem pouhých čtyř profesorů vyučujících 47 studentů, kteří všichni studovali jeden kurz, stavební inženýrství.

VUT v Brně se za poslední století rozrostlo až do současnosti, má více než 24 000 studentů, kteří studují na osmi fakultách a třech univerzitních ústavech, které nabízejí širokou škálu oborů od inženýrství a přírodních věd až po ekonomii, architekturu a umění.

Univerzita nabízí magisterské, bakalářské a doktorské programy napříč desítkami akreditovaných studijních programů, z nichž mnohé jsou vyučovány v cizím jazyce.

Fakulty VUT sídlí v mixu velkolepých budov z 19. století a moderních zařízení rozmístěných po centru Brna, druhého města České republiky, se shlukem budov v severní části města Královo Pole.

Silný důraz je kladen na výzkum a na spolupráci s komerčním světem prostřednictvím oddělení transferu technologií, které pomáhá nacházet komerční aplikace výsledků výzkumných projektů. VUT v Brně se také může pochlubit programem Technologický inkubátor, který podporuje inovace v technologickém sektoru a poskytuje pomoc začínajícím podnikům.

Univerzita byla teprve druhou v zemi, která získala prestižní certifikát ECTS Label and Diploma Supplement, což dokazuje, že odpovídá náročným principům vysokoškolského vzdělávání Evropské unie a podporuje jeho internacionalizaci.

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac