Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Vysoké školy v Česku: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885 jako Uměleckoprůmyslová škola. Ideové principy školy vycházely z myšlenek a koncepcí teoretika umění a významného německého architekta 19. století Gottfrieda Sempera, který hledal syntézu „uměleckého“ a „technického“.

 

UMPRUM je špičková moderní umělecká škola, o kterou je velký zájem nejen českých, ale i zahraničních studentů.

 

Hlavní koncepce studia je založena na třech principech: teorie a filozofie umění, technické disciplíny a umělecká kreativita v ateliéru.

 

Cílem vzdělávací instituce je poskytnout studentům komplexní umělecké vzdělání v oblasti architektury, designu, vizuální komunikace, svobodného a užitého umění.

 

Bakalářské studijní programy trvají 4 roky. Magisterský studijní program Architektura trvá 6 let prezenčního studia.

 

 

Kurzy se konají v ateliéru odpovídajícího oboru. Studenti také studují doprovodné obory a navštěvují přednášky z dějin umění a estetiky.

 

Kurzy pořádané v ateliérech kombinují výtvarnou koncepci s technickou a řemeslnou prací. Student musí ovládat základní principy kreativity a naučit se je uplatňovat ve své práci.

Studenti jsou postaveni před úkol rozvíjet konceptuální myšlení, naučit se pracovat na experimentální bázi a umět analyzovat problém.

 

Středobodem studia je rozvoj umělecké osobnosti. Autorské projekty jsou důležitou součástí vzdělávacího procesu. Studenti musí prokázat schopnost plánovat svůj tvůrčí růst.

 

Praktická cvičení jsou doprovázena širokou škálou teoretických disciplín z dějin umění, estetiky a filozofie umění. Součástí studijního procesu je stáž v ateliéru jiného programu nebo zahraniční stáž.

 

 

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac