Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Vysoké školy v Česku: Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

 

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je největší chemickou univerzitou nejen v České republice, ale v celé střední a východní Evropě.

 

VŠCHT Praha využívá osvědčené postupy v oblasti nanotechnologií a biotechnologií. Univerzita nabízí jak tradiční studijní programy, tak nové programy, které odpovídají nejnovějším trendům.

 

Univerzita byla založena v roce 1952 a má bohatou historii. Na fakultách VŠCHT Praha vyučovala řada světově uznávaných chemiků, včetně nositelů Nobelovy ceny za chemii.

Univerzita má nejmodernější vybavení a spolupracuje s více než 40 univerzitami po celém světě.

 

Vědecké a vzdělávací projekty univerzity podporují přední společnosti chemického průmyslu, včetně Unipetrolu, největší rafinérské a petrochemické společnosti v České republice, a farmaceutické společnosti Zentiva.

 

Každý student univerzity má možnost zapojit se do jakéhokoli výzkumného projektu, absolvovat zahraniční stáže a získat tak kvalitní a dobře placenou práci v České republice nebo v zahraničí.

 

 

Přijímání do bakalářských studijních programů na VŠCHT probíhá bez zkoušek. Uchazeči jsou přijímáni na základě známek z chemie a matematiky za poslední čtyři roky střední školy.

 

 

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac