Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

 

Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, která byla založena ve střední Evropě a své jméno převzala po svém zakladateli, králi Karlu IV.

Univerzita byla po vzoru prvních evropských univerzit, zejména Bologni a Paříži, složena z původní fakulty teologické, umění, práva a lékařství.

UK je dnes moderní, multidisciplinární a výzkumně orientovaná instituce, která je domovem více než 50 000 studentů bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů,

Univerzita má celkem 17 fakult, včetně fakult katolické teologie, protestantské teologie, husitské teologie, dále právnické, umělecké, farmaceutické, přírodovědné, matematicko-fyzikální, pedagogické, sociální, tělesné výchovy a sportu, humanitních studií a pět fakult. samostatné lékařské fakulty.

Kromě toho se na UK nacházejí tři ústavy, pět servisních zařízení a šest dalších jednotek, které všechny podporují více než 8 000 zaměstnanců.

Většina univerzitního kampusu je rozmístěna po Praze, další dvě centra se nacházejí v nedalekých městech Hradec Králové a Plzeň.

 

Univerzita je také domovem botanických zahrad a může se pochlubit mezinárodními vazbami s vysokoškolskými institucemi, jako je Imperial College London, The University of Washington, Lomonosov Moskevská státní univerzita a Univerzita v Amsterdamu, přičemž s každým z nich vydává společné publikace.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac