Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

 

Masarykova univerzita, založená v roce 1919 a pojmenovaná po prvním prezidentovi země – Tomáši Masarykovi – se zrodila pouhý rok po vzniku samotného Československa.

Stále ztělesňuje demokratického ducha doby ve svém závazku zůstat autonomní a dává studentům důležitou roli při navrhování vlastních kurzů. Jejími dveřmi nyní prošlo téměř 200 000 studentů.

Masarykova univerzita se sídlem v Brně má více než 5 000 zaměstnanců (z toho více než 2 000 akademických pracovníků), což z ní činí předního zaměstnavatele na jižní Moravě a přední veřejnou vysokou školu na celé Moravě a zároveň druhou největší v České republice.

Jedna z nejrychleji se rozvíjejících univerzit v Evropě je také schopna být vysoce selektivní, protože místa ke studiu jsou nejvyhledávanější v zemi. Celkový počet studentů, rozptýlených ve více než 200 různých odděleních, ústavech a klinikách, je více než 40 000, z toho přes 7 000 ze zahraničé

Masarykova univerzita, přední výzkumná instituce, nabízí kurzy napříč celým spektrem tradičních i současných oborů, ale se zvláštním zaměřením na vědu. V roce 2006 například zřídila průkopnickou univerzitní výzkumnou stanici v Antarktidě, aby prozkoumala části terénu, které jsou bez ledu. O čtyři roky později, s pomocí zhruba 200 milionů eur ve finanční podpoře z Evropské unie, dokončila výstavbu nového kampusu v Bohunicích.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac