Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU)

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU)

 

Česká zemědělská univerzita v Praze, obvykle známá pod zkratkou CZU, byla původně založena jako vysoká škola v roce 1952 a pod současným názvem existuje teprve od roku 1995.

Původně byla založena jako zemědělská univerzita, v průběhu let diverzifikovala své akademické portfolio do řady různých oblastí, ale stále si zachovává silné zaměření na zemědělství a environmentální vědy. Hlavní univerzitní kampus se nachází na severovýchodním okraji českého hlavního města Prahy a řada menších kampusů a zařízení lze nalézt i uvnitř samotného města, včetně univerzitního statku.

Zdejší studenti mají perfektní pozici, aby mohli poznávat památky a Prahy. Česká metropole je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst v Evropě a pro ty, kteří se zde rozhodnou žít, má k prozkoumání obrovské bohatství kulturního dědictví.

Samotný univerzitní kampus také nabízí svou vlastní řadu aktivit pro studenty, včetně vlastní řady studentských společností a sportovních týmů. ČZU nabízí ubytování pro velký počet studentů, zejména vysokoškoláků, a také nabízí podporu potenciálním zahraničním studentům.

Akademicky jsou obory univerzity rozděleny do šesti fakult, primárně zaměřených na vědecké disciplíny, jako je inženýrství a biologie. Výzkum také hraje klíčovou roli v akademické struktuře univerzity a poskytuje příležitosti k zapojení studentů a fakulty.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac