Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita (ČZU)

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita (ČZU)

 

Česká zemědělská univerzita v Praze neboli Česká zemědělská univerzita v Praze je přední zemědělskou univerzitou v zemi.

 

Je to třetí největší pražská univerzita. Podle nejznámějšího celosvětového žebříčku univerzit patří ČZU mezi 1000 nejlepších univerzit na světě. A to díky přívětivému kampusu a vysokému procentu zahraničních studentů a členů fakulty.

 

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila na 31. místě na světě z hlediska zelených politik a udržitelnosti a je nejekologičtější univerzitou ze zúčastněných univerzit z České republiky. Univerzita byla založena v roce 1906. V současnosti kromě tradičních agrotechnických a lesnických inženýrských oborů nabízí perspektivní obory ekologie, netradiční a obnovitelné zdroje energie, ekonomika, informatika a management.

 

Česká zemědělská univerzita se zaměřuje na systematický výzkum v oblastech fyziologie a molekulární biologie, ochrany životního prostředí, lesnictví, technologií ochrany životního prostředí, ekonomiky a managementu.

Na univerzitě je k dispozici asi 150 bakalářských, magisterských a doktorských programů, přičemž 60 různých akademických programů je vyučováno v angličtině.

 

Instituce disponuje nejmodernějšími laboratořemi a dílnami. Součástí výukového procesu jsou exkurze, výuka v přírodě a praxe v České republice i v zahraničí.

 

S univerzitním statkem, 11 hektary vinné révy, arboretem o rozloze 12 hektarů a lesem o rozloze 4 600 hektarů se zámkem, zahradnictvím, pilou, 70 hektary rybníků a vzdělávacím zařízením je jedinou pražskou univerzitou s plným areálem. .

 

Míra zaměstnanosti absolventů je na univerzitě vysoká. Téměř všichni absolventi začínají pracovat hned po ukončení studia nebo se zapisují do navazujících programů, včetně dalšího vzdělávání mimo Českou republiku.

 

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac