Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita (ČZU)

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita (ČZU)

 

Česká zemědělská univerzita v Praze neboli Česká zemědělská univerzita v Praze je přední zemědělskou univerzitou v zemi.

 

Je to třetí největší pražská univerzita. Podle nejznámějšího celosvětového žebříčku univerzit patří ČZU mezi 1000 nejlepších univerzit na světě. A to díky přívětivému kampusu a vysokému procentu zahraničních studentů a členů fakulty.

 

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila na 31. místě na světě z hlediska zelených politik a udržitelnosti a je nejekologičtější univerzitou ze zúčastněných univerzit z České republiky. Univerzita byla založena v roce 1906. V současnosti kromě tradičních agrotechnických a lesnických inženýrských oborů nabízí perspektivní obory ekologie, netradiční a obnovitelné zdroje energie, ekonomika, informatika a management.

 

Česká zemědělská univerzita se zaměřuje na systematický výzkum v oblastech fyziologie a molekulární biologie, ochrany životního prostředí, lesnictví, technologií ochrany životního prostředí, ekonomiky a managementu.

Na univerzitě je k dispozici asi 150 bakalářských, magisterských a doktorských programů, přičemž 60 různých akademických programů je vyučováno v angličtině.

 

Instituce disponuje nejmodernějšími laboratořemi a dílnami. Součástí výukového procesu jsou exkurze, výuka v přírodě a praxe v České republice i v zahraničí.

 

S univerzitním statkem, 11 hektary vinné révy, arboretem o rozloze 12 hektarů a lesem o rozloze 4 600 hektarů se zámkem, zahradnictvím, pilou, 70 hektary rybníků a vzdělávacím zařízením je jedinou pražskou univerzitou s plným areálem. .

 

Míra zaměstnanosti absolventů je na univerzitě vysoká. Téměř všichni absolventi začínají pracovat hned po ukončení studia nebo se zapisují do navazujících programů, včetně dalšího vzdělávání mimo Českou republiku.

 

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac