Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita (ČZU)

Vysoké školy v Česku: Česká zemědělská univerzita (ČZU)

 

Česká zemědělská univerzita v Praze neboli Česká zemědělská univerzita v Praze je přední zemědělskou univerzitou v zemi.

 

Je to třetí největší pražská univerzita. Podle nejznámějšího celosvětového žebříčku univerzit patří ČZU mezi 1000 nejlepších univerzit na světě. A to díky přívětivému kampusu a vysokému procentu zahraničních studentů a členů fakulty.

 

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila na 31. místě na světě z hlediska zelených politik a udržitelnosti a je nejekologičtější univerzitou ze zúčastněných univerzit z České republiky. Univerzita byla založena v roce 1906. V současnosti kromě tradičních agrotechnických a lesnických inženýrských oborů nabízí perspektivní obory ekologie, netradiční a obnovitelné zdroje energie, ekonomika, informatika a management.

 

Česká zemědělská univerzita se zaměřuje na systematický výzkum v oblastech fyziologie a molekulární biologie, ochrany životního prostředí, lesnictví, technologií ochrany životního prostředí, ekonomiky a managementu.

Na univerzitě je k dispozici asi 150 bakalářských, magisterských a doktorských programů, přičemž 60 různých akademických programů je vyučováno v angličtině.

 

Instituce disponuje nejmodernějšími laboratořemi a dílnami. Součástí výukového procesu jsou exkurze, výuka v přírodě a praxe v České republice i v zahraničí.

 

S univerzitním statkem, 11 hektary vinné révy, arboretem o rozloze 12 hektarů a lesem o rozloze 4 600 hektarů se zámkem, zahradnictvím, pilou, 70 hektary rybníků a vzdělávacím zařízením je jedinou pražskou univerzitou s plným areálem. .

 

Míra zaměstnanosti absolventů je na univerzitě vysoká. Téměř všichni absolventi začínají pracovat hned po ukončení studia nebo se zapisují do navazujících programů, včetně dalšího vzdělávání mimo Českou republiku.

 

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac