Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Víte, jaký jste typ studenta?

Víte, jaký jste typ studenta?

 

Každému jde něco jiného, každý má jiné zájmy, dovednosti a schopnosti. Stejně tak i ve studiu platí, že někomu jde lépe to a někomu tamto. Proto byly definovány učební styly a každý student by měl vědět, který mu nejvíce vyhovuje a studovat podle toho, jaký je studijní typ. Jestli zrakový, poslechový nebo dotykový.

 

Zrakový studijní typ

Tento typ si dobře pamatuje obličeje, při odpočinku nejraději čte knihy, nebo sleduje filmy. Učí se pomocí obrázků, fotografií, tabulek, grafů, barev, schémat a map. Nemusí se jednat pouze o fyzické obrázky, ale také o ty, které si představuje ve své mysli. Slovíčka se mu pomocí obrázků učí dobře. Horší je to s gramatikou, kterou obrázek či fotografie nedokáže snadno vysvětlit. Pomůckou může být psaní gramatických pravidel na papír, neboť písmenka jsou také jen zjednodušené obrázky. Čtení a psaní jsou optimální metody pro vizuální studijní typy.

Poslechový studijní typ

Lépe si pamatuje jména, než tváře. Pokud se soustředí a něco řeší, povídá si pro sebe. Když se nudí, rád si s někým povídá. Nejlépe se učí posloucháním a lépe si pamatuje to, co slyšel než to, co viděl napsané. Dobře se učí i pomocí čtení nahlas, protože se u toho zároveň slyší.

Dotykový studijní typ

Pro tyto studenty je často těžké sedět při výuce ve třídě a studovat. Musí se hýbat, věci si osahávat, objevovat, experimentovat, komunikovat, hrát divadlo a podobně. Učí se pomocí dotyků, pohybů, tvoření, kreslení. Nejlépe tak, kde je fyzická aktivita. Často výrazně gestikulují a je pro ně obtížné zůstat na jednom místě. Dobře si pamatují to, co vytvořili, ale nemají ani potíže s tím, co viděli nebo slyšeli.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac