Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Víte, jaký jste typ studenta?

Víte, jaký jste typ studenta?

 

Každému jde něco jiného, každý má jiné zájmy, dovednosti a schopnosti. Stejně tak i ve studiu platí, že někomu jde lépe to a někomu tamto. Proto byly definovány učební styly a každý student by měl vědět, který mu nejvíce vyhovuje a studovat podle toho, jaký je studijní typ. Jestli zrakový, poslechový nebo dotykový.

 

Zrakový studijní typ

Tento typ si dobře pamatuje obličeje, při odpočinku nejraději čte knihy, nebo sleduje filmy. Učí se pomocí obrázků, fotografií, tabulek, grafů, barev, schémat a map. Nemusí se jednat pouze o fyzické obrázky, ale také o ty, které si představuje ve své mysli. Slovíčka se mu pomocí obrázků učí dobře. Horší je to s gramatikou, kterou obrázek či fotografie nedokáže snadno vysvětlit. Pomůckou může být psaní gramatických pravidel na papír, neboť písmenka jsou také jen zjednodušené obrázky. Čtení a psaní jsou optimální metody pro vizuální studijní typy.

Poslechový studijní typ

Lépe si pamatuje jména, než tváře. Pokud se soustředí a něco řeší, povídá si pro sebe. Když se nudí, rád si s někým povídá. Nejlépe se učí posloucháním a lépe si pamatuje to, co slyšel než to, co viděl napsané. Dobře se učí i pomocí čtení nahlas, protože se u toho zároveň slyší.

Dotykový studijní typ

Pro tyto studenty je často těžké sedět při výuce ve třídě a studovat. Musí se hýbat, věci si osahávat, objevovat, experimentovat, komunikovat, hrát divadlo a podobně. Učí se pomocí dotyků, pohybů, tvoření, kreslení. Nejlépe tak, kde je fyzická aktivita. Často výrazně gestikulují a je pro ně obtížné zůstat na jednom místě. Dobře si pamatují to, co vytvořili, ale nemají ani potíže s tím, co viděli nebo slyšeli.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac