Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Víte, jak zvládnout práci i studium na VŠ?

Víte, jak zvládnout práci i studium na VŠ?

Získat praxi už během studia je pro následnou kariéru klíčové a rozhodně je to dobrý nápad. Ne každý ho však zvládne. Jak zvládnout boj s časem, abyste se mohli studiu i práci věnovat naplno?

 

Vypracujte časový plán

První nedostatková věc v rámci kombinování práce a studia bude rozhodně váš čas. A bez dobře vypracovaného plánu se neobejdete, chaoticky to prostě nepůjde. Dobrým nápadem je vyhradit si určité dny v týdnu jen na školu a tento čas nevyplňovat ničím jiným, pokud je to možné. Můžete také zkoušet učení při cestě městskou dopravou, nebo v čekání ve frontách. Prostě využít váš čas co nejvíce efektivně.

Rozlučte se s částí koníčků

Nedá se nic dělat, pokud budete chtít zvládat práci i studium, na všechny koníčky čas nebude. Rozhodně ne tolik, kolik doposud. Snažte se tedy dát přednost kvalitě před kvantitou a nechejte si to, co vás opravdu naplňuje a to dělejte naplno. Nestihnete vše, to ale neznamená, že to co vám zůstalo si nemůžete maximálně užít.

Zapojte své okolí

Mnohem lépe se vám bude pracovat, když kolem sebe budete mít podobné nadšence, kteří mají pochopení pro vaše možné problémy. Obklopte se lidmi, kteří pro vaše vytížení budou mít pochopení a především jim vysvětlete, že nedostatek energie, času a pozornosti je pouze dočasný. A ve vašem nejlepším zájmu.

Zchlaďte ambice a odpočívejte

Zapomeňte na to, že musíte být nejlepší a dokonalý. To by se možná dalo zvládat v případě, že máte jen jednu povinnost, ne když musíte zvládnout obě. Pokud ale chcete spojit obojí, budete se muset smířit s tím, že občas bude něco prostě nedotažené a ne tak dobré, jak jste si možná představovali.

 

V každém případě byste neměli zapomínat na dostatek odpočinku, především kvalitního spánku. Neustálý zápřah nikomu nesvědčí, proto si najděte čas na odpočinek, odměny a volnočasové aktivity. Prostě to nepřehánějte za každou cenu.

 

 

Podobné články na blogu

5 důvodů, proč si vybrat online studium
08.02.2021

5 důvodů, proč si vybrat online studium

  Řada univerzit nabízí a stále více bude nabízet možnost různých online kurzů. Dálkově tak můžete vystudovat naši, ale klidně také…

Čítať viac
Jak napsat kvalitní esej za jediný den?
01.02.2021

Jak napsat kvalitní esej za jediný den?

Snad každý student nechá jednou za čas něco na poslední chvíli. A velmi často to bývá právě psaní eseje. Není však nutné…

Čítať viac
Příliš mnoho textu? Naučte se metody rychločtení
01.02.2021

Příliš mnoho textu? Naučte se metody rychločtení

Některé knihy a další studijní materiály přečtete jedním dechem, jiné budete přelouskávat měsíce. Naštěstí je zde metoda,…

Čítať viac