Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Víte, jak zvládnout práci i studium na VŠ?

Víte, jak zvládnout práci i studium na VŠ?

Získat praxi už během studia je pro následnou kariéru klíčové a rozhodně je to dobrý nápad. Ne každý ho však zvládne. Jak zvládnout boj s časem, abyste se mohli studiu i práci věnovat naplno?

 

Vypracujte časový plán

První nedostatková věc v rámci kombinování práce a studia bude rozhodně váš čas. A bez dobře vypracovaného plánu se neobejdete, chaoticky to prostě nepůjde. Dobrým nápadem je vyhradit si určité dny v týdnu jen na školu a tento čas nevyplňovat ničím jiným, pokud je to možné. Můžete také zkoušet učení při cestě městskou dopravou, nebo v čekání ve frontách. Prostě využít váš čas co nejvíce efektivně.

Rozlučte se s částí koníčků

Nedá se nic dělat, pokud budete chtít zvládat práci i studium, na všechny koníčky čas nebude. Rozhodně ne tolik, kolik doposud. Snažte se tedy dát přednost kvalitě před kvantitou a nechejte si to, co vás opravdu naplňuje a to dělejte naplno. Nestihnete vše, to ale neznamená, že to co vám zůstalo si nemůžete maximálně užít.

Zapojte své okolí

Mnohem lépe se vám bude pracovat, když kolem sebe budete mít podobné nadšence, kteří mají pochopení pro vaše možné problémy. Obklopte se lidmi, kteří pro vaše vytížení budou mít pochopení a především jim vysvětlete, že nedostatek energie, času a pozornosti je pouze dočasný. A ve vašem nejlepším zájmu.

Zchlaďte ambice a odpočívejte

Zapomeňte na to, že musíte být nejlepší a dokonalý. To by se možná dalo zvládat v případě, že máte jen jednu povinnost, ne když musíte zvládnout obě. Pokud ale chcete spojit obojí, budete se muset smířit s tím, že občas bude něco prostě nedotažené a ne tak dobré, jak jste si možná představovali.

 

V každém případě byste neměli zapomínat na dostatek odpočinku, především kvalitního spánku. Neustálý zápřah nikomu nesvědčí, proto si najděte čas na odpočinek, odměny a volnočasové aktivity. Prostě to nepřehánějte za každou cenu.

 

 

Podobné články na blogu

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení
17.07.2024

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení

  Napsání bakalářské práce je proces, který vyžaduje určité množství času a úsilí, avšak přesná délka…

Čítať viac
Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout
10.07.2024

Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout

  Psaní diplomové práce je náročný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a systematický přístup. Aby va…

Čítať viac
Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty
03.07.2024

Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty

  Výběr vedoucího závěrečné práce je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě vaší bakalářské,…

Čítať viac