Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Umění stanovování cílů pro studenty vysokých škol

Umění stanovování cílů pro studenty vysokých škol

 

Máte velké sny, ale nevíte, jak uspořádat své cíle, abyste jich dosáhli? Naučte se, jak zvládnout stanovování cílů pro lepší vysokoškolský život a budoucnost.

 

Ať už jste se přihlásili na vysokou školu nebo jste v průběhu jejího studia, můžete tento jednoduchý koncept využít k zvládnutí umění stanovování cílů, což je dovednost, kterou využijete na vysoké škole a po zbytek svého života. Pojďme si jednotlivé typy cílů rozebrat, abyste mohli začít organizovat svůj vlastní studijní život.

Bezpečnostní cíle

Každý by měl mít několik bezpečnostních cílů. To jsou věci, o kterých víte, že můžete dělat, protože jste je dělali dříve nebo je děláte často – věci jako dělání domácích prací, psaní narozeninových přání blízkým, dodržování správné hygieny atd. To neznamená, že nevyžadují jakékoli úsilí, ale rozhodně vyžadují podstatně méně úsilí než jiné větší, dlouhodobé cíle. Bezpečnostní cíle nám umožňují každý den odškrtnout něco z našeho seznamu úkolů, což nám trochu zvýší sebevědomí, ke kterému dojde, když něco uděláme!

I když je důležité mít bezpečnostní cíle, neměly by to být jediné cíle na vašem seznamu. Pokud ano, nikdy nezjistíte, čeho jste schopni. Mnoho z největších světových myslitelů a vůdců by nikdy nedokázalo to,co dokázali, kdyby nebylo jejich ochoty snít velké sny a uskutečnit je. Možná někdy selžete, ale je mnohem lepší selhat a růst jako člověk, než se o to nikdy nepokusit a zůstat stejný.

Cílové cíle

I když je skvělé mít velké sny, není vždy moudré dát do těchto cílů vše, co máte – protože pokud nevyjdou, budete se pravděpodobně cítit sklíčení a beznadějní. To je důvod, proč by většina vašich cílů měla být cílovými cíli. Věci jako dostat se na vysokou školu , pravidelně cvičit, vkládat úsilí do svých přátelství a vztahů atd. Určitě budete muset tvrdě pracovat, abyste dosáhli svých cílových cílů, ale jsou proveditelné – a jsou to možná ty nejdůležitější cíle ze všech.

Stanovení cílů

Stanovení cílů se může zdát jednoduché, není tomu tak. Klíčem k nastavení a dosažení vašich cílů je rovnováha. Použití principu bezpečnosti, cíle a dosahu na vaše cíle vám umožní kategorizovat vaše cíle a vhodně rozdělit váš čas, energii a zdroje.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac