Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Umění stanovování cílů pro studenty vysokých škol

Umění stanovování cílů pro studenty vysokých škol

 

Máte velké sny, ale nevíte, jak uspořádat své cíle, abyste jich dosáhli? Naučte se, jak zvládnout stanovování cílů pro lepší vysokoškolský život a budoucnost.

 

Ať už jste se přihlásili na vysokou školu nebo jste v průběhu jejího studia, můžete tento jednoduchý koncept využít k zvládnutí umění stanovování cílů, což je dovednost, kterou využijete na vysoké škole a po zbytek svého života. Pojďme si jednotlivé typy cílů rozebrat, abyste mohli začít organizovat svůj vlastní studijní život.

Bezpečnostní cíle

Každý by měl mít několik bezpečnostních cílů. To jsou věci, o kterých víte, že můžete dělat, protože jste je dělali dříve nebo je děláte často – věci jako dělání domácích prací, psaní narozeninových přání blízkým, dodržování správné hygieny atd. To neznamená, že nevyžadují jakékoli úsilí, ale rozhodně vyžadují podstatně méně úsilí než jiné větší, dlouhodobé cíle. Bezpečnostní cíle nám umožňují každý den odškrtnout něco z našeho seznamu úkolů, což nám trochu zvýší sebevědomí, ke kterému dojde, když něco uděláme!

I když je důležité mít bezpečnostní cíle, neměly by to být jediné cíle na vašem seznamu. Pokud ano, nikdy nezjistíte, čeho jste schopni. Mnoho z největších světových myslitelů a vůdců by nikdy nedokázalo to,co dokázali, kdyby nebylo jejich ochoty snít velké sny a uskutečnit je. Možná někdy selžete, ale je mnohem lepší selhat a růst jako člověk, než se o to nikdy nepokusit a zůstat stejný.

Cílové cíle

I když je skvělé mít velké sny, není vždy moudré dát do těchto cílů vše, co máte – protože pokud nevyjdou, budete se pravděpodobně cítit sklíčení a beznadějní. To je důvod, proč by většina vašich cílů měla být cílovými cíli. Věci jako dostat se na vysokou školu , pravidelně cvičit, vkládat úsilí do svých přátelství a vztahů atd. Určitě budete muset tvrdě pracovat, abyste dosáhli svých cílových cílů, ale jsou proveditelné – a jsou to možná ty nejdůležitější cíle ze všech.

Stanovení cílů

Stanovení cílů se může zdát jednoduché, není tomu tak. Klíčem k nastavení a dosažení vašich cílů je rovnováha. Použití principu bezpečnosti, cíle a dosahu na vaše cíle vám umožní kategorizovat vaše cíle a vhodně rozdělit váš čas, energii a zdroje.

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac