Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Učební plán: Sen bez plánu je jen sen

Učební plán: Sen bez plánu je jen sen

 

Stalo se vám někdy, že jste se tak trochu ztratili v moři úkolů, písemek a studijních materiálů, aniž byste věděli, kde začít? My také. Když se studentský život stane dramatickým, učební plán může být cenným nástrojem pro organizaci vašich úkolů.

 

Jak tedy postupovat při jeho vytvoření?

  • Zkontrolujte sylabus. Když začínáte, seznamte se s tím, jak jsou strukturovány, jak často musíte pracovat, abyste se na lekce připravili, kolik materiálu je zahrnuto a jaké úkoly vás na konci čekají. Pokud máte zkouška na konci semestru byste měli obsah rozdělit tak, aby umožňoval učení i opakování.


 

  • Zvažte, kolik máte času. Koná se vaše zkouška poslední den semestru, nebo je mezi tím trochu času na dýchání? Kdy máte odevzdat papíry? Jsou nějaké úkoly, které musíte během semestru odevzdat? Odpovědi na tyto otázky vás informují o tom, kolik musíte denně pracovat, abyste dosáhli svých cílů.


 

  • Práce s kalendářem. Nemá smysl pokoušet se cokoliv plánovat, pokud nevíte, KDY to plánujete. Nepotřebujete drahé plánovače – postačí jednoduchý nástěnný kalendář a zápisník. Označte si všechny termíny, zkouškové dny a další relevantní data a nezapomeňte je pravidelně kontrolovat. Jakmile budete vědět, KDY se připravujete, můžete si naplánovat, JAK to uděláte.


 

  • Buďte rozumní ohledně svých schopností. Nemůžete očekávat, že projdete stovky stránek za jeden den nebo strávíte deset hodin za stolem, aniž by vám explodovala hlava. Některé úkoly zaberou více času než jiné; některá zadání mohou být obtížnější na zpracování.


 

  • Naplánujte si dny odpočinku. Potřebujete mít pár dní volna, kdy se zbavíte stresu, strávíte kvalitní čas s přáteli a rodinou.


 

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac