Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studium s hudbou a jeho výhody

Studium s hudbou a jeho výhody

 

Nelze popřít, že poslech hudby je jednou z nejvíce relaxačních a povznášejících zábav. Hudba ale nemusí být jen pro volný čas. Pokud jste se přistihli, že ve chvíli, kdy byste se měli učit, saháte po sluchátkách, máme pro vás skvělou zprávu!

 

Při studiu neexistuje absolutní ticho. I když jste sami a zahrabaní ve svých knihách, vždy kolem vás bude nějaký hluk na pozadí, ať už to bude bzučení vašeho počítače, vaši sousedé diskutující o svých nejnovějších problémech na chodbě, nebo venku hučí provoz. Podle fyziky je hudba organizovaným hlukem a může vám pomoci ztlumit méně příjemný auditivní vstup, když se snažíte soustředit. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou výhody studia s hudbou.

 

1. Hudba zlepšuje náladu. Poslech vašich oblíbených skladeb dodává vašemu mozku tolik žádaný serotonin. Toto pozitivní myšlení si můžete udržet začleněním pečlivě vybraných melodií do svých studijních sezení.

2. Hudba může zvýšit vaši koncentraci. Poslech klasické hudby při studiu může zlepšit vaši schopnost vytvářet logické závěry a odhalovat vzorce ve vašich učebnicích, což vám pomůže předvídat výsledky. Když studujeme, zpracováváme informace po částech, často je rozdělujeme do logických skupin založených na asociacích.

3. Hudba snižuje stres. Kdo nebyl ve stresu před velkou zkouškou? Místo toho, abyste propadali panice, pusťte si relaxační hudbu, abyste udrželi své emoce na uzdě, abyste se mohli soustředit na své úkoly. Hudba vytváří pozitivní efekt (psychologický termín pro komplexní emoční stavy), který prokazatelně zlepšuje kognitivní funkce.

4. Hudba vás může nabít energií. Přemýšleli jste někdy, jak můžete jít ven a tančit celou noc, aniž byste mysleli na únavu? Jak asi tušíte, je za tím hudba, protože může zvýšit vaši energetickou hladinu.

Podobné články na blogu

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení
17.07.2024

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení

  Napsání bakalářské práce je proces, který vyžaduje určité množství času a úsilí, avšak přesná délka…

Čítať viac
Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout
10.07.2024

Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout

  Psaní diplomové práce je náročný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a systematický přístup. Aby va…

Čítať viac
Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty
03.07.2024

Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty

  Výběr vedoucího závěrečné práce je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě vaší bakalářské,…

Čítať viac