Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Jak resetovat myšlení a vydat se směrem k úspěchu?

Studentský průvodce: Jak resetovat myšlení a vydat se směrem k úspěchu?

 

Nečekejte, že vás ostatní udělají šťastnými. Buďte tím, kdo myslí na sebe a udržujte se ve zdravějším duševním prostoru. Nezapomeňte se o sebe postarat a nastartujte se směrem k úspěchu.

 

Pozitivní afirmace

Normálně se soustředíme více na věci, které neznáme, nebo v nichž nejsme dobří, než abychom byli šťastní z věcí, ve kterých jsme dobří, a proč vlastně chceme úspěch. Zkuste to otočit.

Cvičte vděčnost

Tohle je zdaleka to nejlepší, co můžete udělat. Pouhé napsání alespoň pěti věcí, za které jste každý den vděčný, vás přivedeí k velmi pozitivnímu myšlení. I když jste toho během dne moc neudělali, uvědomíte si, že právě vděčnost za tyto maličkosti vás dělá mnohem šťastnějšími.

Soustřeďte se na svůj sen

Jen si představte, jak úspěšní se budete po dosažení svého cíle cítit. Normálně máte tendenci dělat každý den malé věci, díky kterým se cítíte blíže ke svému snu.

Suďte méně

Víme, že je pro nás lidi naprosto normální soudit ostatní, ale pokaždé, když se ocitnete v této situaci, snažte se udělat krok zpět a změnit na to svůj pohled. Místo posuzování je lepší využít tuto energii ke zlepšení sebe sama.

Buďte sami sebou

Místo toho, abyste na sobě viděli negativa, každý den se vědomě snažte myslet na všechna pozitiva, která máte, a na to, jak daleko jste se v životě dostali. Neomlouvejte se za to, kdo jste. To pomáhá zůstat šťastnější a více se soustředit na své cíle.

Oslavte malá vítězství

Nečekejte na správný okamžik, abyste oslavili svá vítězství, začněte tam, kde jste, protože pravdou je, že žádný správný okamžik neexistuje.

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac