Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Jak překonat studijní propad?

Studentský průvodce: Jak překonat studijní propad?

 

Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? V některých případech to nemusí být obyčejná lenost a prokrastinace. Možná jste hluboko ve studijním propadu! Zde je několik tipů, které by měly pomoci.

 

Zvažte pauzu

Někdy, když se budete nutit pracovat tvrději, to prostě jinak nejde. Váš mozek je pravděpodobně přetížený, a proto se odmítá správně soustředit a zoufale hledá jakékoli rozptýlení. Rozptylte se tedy záměrně! Naplánujte si celý víkend v lázních, turistický výlet nebo navštivte rodinu. Změňte úplně své prostředí a dejte svému mozku šanci se odpojit.

Změňte návyky

Je možné, že vaše každodenní návyky a špatná strava přispívají k vašemu celkovému výkonu. Cítíte se unavení, když se probudíte? Pak děláte něco špatně. Spíte dostatečně? Pamatujte, že mozek během spánku ukládá vzpomínky. Také určité druhy jídla a přejídání mohou způsobit, že se budete cítit jako lenoši. Zkontrolujte své každodenní návyky!

Najděte si parťáka

Někdy stačí někdo, komu se můžeme vypovídat. Zvláště když je váš studijní propad částečně spojený s prokrastinací, opravdu potřebujete někoho, kdo by vás kontroloval a motivoval. V ideálním případě by to měl být váš studijní partner a spolužák.

Změňte rutinu

Možná je váš život příliš monotónní. Pokud vstanete, dáte si každé ráno k snídani vždy ty samé nudné tousty, chodíte na přednášky a pak se večer učíte, nevyhnutelně to začne být pekelná nuda. Udělejte něco jinak! Navštivte útulnou kavárnu na snídani, studujte v knihovně místo svého stísněného pokoje na koleji nebo si vezměte knihu do parku. Ať to naruší vaši rutinu.

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac