Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

 

Duševní zdraví odkazuje na kognitivní, behaviorální a emocionální pohodu. Je to všechno o tom, jak lidé myslí, cítí a chovají se.

 

Duševní zdraví může ovlivnit každodenní život, vztahy a vaši schopnost vykonávat základní úkoly. Vždy je to „mysl nad tělo“ – pokud se jednoho dne ráno probudíte depresivní a smutní, rozhodnete se zůstat celý den v posteli a nakonec celý den prokrastinovat.

 

Ale naopak, pokud se probudíte šťastní a spokojení, pak máte moc splnit vše, co jste si na den naplánovali. Takto je důležité vaše duševní zdraví. Věřte, že pokud nejste duševně zdraví, pak si to vybírá daň i na zdraví fyzickém. Přitahujte si to, co chcete, musíte být psychicky silní, abyste přitahovali ty správné věci, i když to v tuto chvíli není nejjednodušší cesta. Abyste byli schopni učinit tato správná rozhodnutí, musíte být duševně silní a musíte upřednostňovat své duševní zdraví.

 

Tam venku je konkurenční svět. Abyste mohli v životě dosáhnout svých ambicí, je důležité mít zdravé myšlení. Když jste duševně zdraví, užíváte si svůj život a prostředí a lidi v něm. Můžeme být kreativní, učit se novým věcem a riskovat.

 

Možná se vám nepodaří snížit pracovní zátěž, ale můžete si osvojit určité návyky, které vám pomohou dobře se vyrovnat se stresem a zajistí, že zvládnete vše, co vás čeká. Péče o své duševní zdraví vám může pomoci bojovat proti duševním problémům a předcházet jim.

 

Jedna věc, kterou nás všechny pandemie naučila, je umět si užít každý okamžik v životě. V životě záleží na maličkostech.

 

Mnoho výzkumů ukazuje, že univerzitní studenti procházejí depresí, úzkostí a duševním zhroucením kvůli učebním osnovám a tlaku zkoušek. Univerzitní prostředí je tvrdé a někdy dokonce velmi tvrdé. Je těžké složit zkoušky, dodržet termíny a ujistit se, že si vedete dobře ve všech aspektech života. Jedna věc je ale jistá, že to není konec světa, pokud se vám nedaří nebo neuspějete v určité zkoušce. Neúspěch neznamená, že selhali, znamená to jen, že máš extra šanci poučit se ze svých chyb a být ještě lepším studentem.

 

 

 

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac