Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

 

Duševní zdraví odkazuje na kognitivní, behaviorální a emocionální pohodu. Je to všechno o tom, jak lidé myslí, cítí a chovají se.

 

Duševní zdraví může ovlivnit každodenní život, vztahy a vaši schopnost vykonávat základní úkoly. Vždy je to „mysl nad tělo“ – pokud se jednoho dne ráno probudíte depresivní a smutní, rozhodnete se zůstat celý den v posteli a nakonec celý den prokrastinovat.

 

Ale naopak, pokud se probudíte šťastní a spokojení, pak máte moc splnit vše, co jste si na den naplánovali. Takto je důležité vaše duševní zdraví. Věřte, že pokud nejste duševně zdraví, pak si to vybírá daň i na zdraví fyzickém. Přitahujte si to, co chcete, musíte být psychicky silní, abyste přitahovali ty správné věci, i když to v tuto chvíli není nejjednodušší cesta. Abyste byli schopni učinit tato správná rozhodnutí, musíte být duševně silní a musíte upřednostňovat své duševní zdraví.

 

Tam venku je konkurenční svět. Abyste mohli v životě dosáhnout svých ambicí, je důležité mít zdravé myšlení. Když jste duševně zdraví, užíváte si svůj život a prostředí a lidi v něm. Můžeme být kreativní, učit se novým věcem a riskovat.

 

Možná se vám nepodaří snížit pracovní zátěž, ale můžete si osvojit určité návyky, které vám pomohou dobře se vyrovnat se stresem a zajistí, že zvládnete vše, co vás čeká. Péče o své duševní zdraví vám může pomoci bojovat proti duševním problémům a předcházet jim.

 

Jedna věc, kterou nás všechny pandemie naučila, je umět si užít každý okamžik v životě. V životě záleží na maličkostech.

 

Mnoho výzkumů ukazuje, že univerzitní studenti procházejí depresí, úzkostí a duševním zhroucením kvůli učebním osnovám a tlaku zkoušek. Univerzitní prostředí je tvrdé a někdy dokonce velmi tvrdé. Je těžké složit zkoušky, dodržet termíny a ujistit se, že si vedete dobře ve všech aspektech života. Jedna věc je ale jistá, že to není konec světa, pokud se vám nedaří nebo neuspějete v určité zkoušce. Neúspěch neznamená, že selhali, znamená to jen, že máš extra šanci poučit se ze svých chyb a být ještě lepším studentem.

 

 

 

Podobné články na blogu

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času
02.10.2022

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času

  Existuje celá řada technik řízení času, které mohou pomoci vysokoškolským studentům uspět ve studiu. Tyto tipy zahrnují odstranění…

Čítať viac
Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ
23.09.2022

Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ

  Začněte vysokou školu s čistým akademickým štítem, spolu se spoustou nezávislosti a nesčetnými kritickými rozhodnutími, když…

Čítať viac
Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ
19.09.2022

Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ

  Začátek každého semestru je ideálním časem pro stanovení cílů, kterých chcete dosáhnout, a věcí, které se chcete naučit…

Čítať viac