Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

 

Duševní zdraví odkazuje na kognitivní, behaviorální a emocionální pohodu. Je to všechno o tom, jak lidé myslí, cítí a chovají se.

 

Duševní zdraví může ovlivnit každodenní život, vztahy a vaši schopnost vykonávat základní úkoly. Vždy je to „mysl nad tělo“ – pokud se jednoho dne ráno probudíte depresivní a smutní, rozhodnete se zůstat celý den v posteli a nakonec celý den prokrastinovat.

 

Ale naopak, pokud se probudíte šťastní a spokojení, pak máte moc splnit vše, co jste si na den naplánovali. Takto je důležité vaše duševní zdraví. Věřte, že pokud nejste duševně zdraví, pak si to vybírá daň i na zdraví fyzickém. Přitahujte si to, co chcete, musíte být psychicky silní, abyste přitahovali ty správné věci, i když to v tuto chvíli není nejjednodušší cesta. Abyste byli schopni učinit tato správná rozhodnutí, musíte být duševně silní a musíte upřednostňovat své duševní zdraví.

 

Tam venku je konkurenční svět. Abyste mohli v životě dosáhnout svých ambicí, je důležité mít zdravé myšlení. Když jste duševně zdraví, užíváte si svůj život a prostředí a lidi v něm. Můžeme být kreativní, učit se novým věcem a riskovat.

 

Možná se vám nepodaří snížit pracovní zátěž, ale můžete si osvojit určité návyky, které vám pomohou dobře se vyrovnat se stresem a zajistí, že zvládnete vše, co vás čeká. Péče o své duševní zdraví vám může pomoci bojovat proti duševním problémům a předcházet jim.

 

Jedna věc, kterou nás všechny pandemie naučila, je umět si užít každý okamžik v životě. V životě záleží na maličkostech.

 

Mnoho výzkumů ukazuje, že univerzitní studenti procházejí depresí, úzkostí a duševním zhroucením kvůli učebním osnovám a tlaku zkoušek. Univerzitní prostředí je tvrdé a někdy dokonce velmi tvrdé. Je těžké složit zkoušky, dodržet termíny a ujistit se, že si vedete dobře ve všech aspektech života. Jedna věc je ale jistá, že to není konec světa, pokud se vám nedaří nebo neuspějete v určité zkoušce. Neúspěch neznamená, že selhali, znamená to jen, že máš extra šanci poučit se ze svých chyb a být ještě lepším studentem.

 

 

 

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac