Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

Studentský průvodce: Duševní zdraví je taky zdraví!

 

Duševní zdraví odkazuje na kognitivní, behaviorální a emocionální pohodu. Je to všechno o tom, jak lidé myslí, cítí a chovají se.

 

Duševní zdraví může ovlivnit každodenní život, vztahy a vaši schopnost vykonávat základní úkoly. Vždy je to „mysl nad tělo“ – pokud se jednoho dne ráno probudíte depresivní a smutní, rozhodnete se zůstat celý den v posteli a nakonec celý den prokrastinovat.

 

Ale naopak, pokud se probudíte šťastní a spokojení, pak máte moc splnit vše, co jste si na den naplánovali. Takto je důležité vaše duševní zdraví. Věřte, že pokud nejste duševně zdraví, pak si to vybírá daň i na zdraví fyzickém. Přitahujte si to, co chcete, musíte být psychicky silní, abyste přitahovali ty správné věci, i když to v tuto chvíli není nejjednodušší cesta. Abyste byli schopni učinit tato správná rozhodnutí, musíte být duševně silní a musíte upřednostňovat své duševní zdraví.

 

Tam venku je konkurenční svět. Abyste mohli v životě dosáhnout svých ambicí, je důležité mít zdravé myšlení. Když jste duševně zdraví, užíváte si svůj život a prostředí a lidi v něm. Můžeme být kreativní, učit se novým věcem a riskovat.

 

Možná se vám nepodaří snížit pracovní zátěž, ale můžete si osvojit určité návyky, které vám pomohou dobře se vyrovnat se stresem a zajistí, že zvládnete vše, co vás čeká. Péče o své duševní zdraví vám může pomoci bojovat proti duševním problémům a předcházet jim.

 

Jedna věc, kterou nás všechny pandemie naučila, je umět si užít každý okamžik v životě. V životě záleží na maličkostech.

 

Mnoho výzkumů ukazuje, že univerzitní studenti procházejí depresí, úzkostí a duševním zhroucením kvůli učebním osnovám a tlaku zkoušek. Univerzitní prostředí je tvrdé a někdy dokonce velmi tvrdé. Je těžké složit zkoušky, dodržet termíny a ujistit se, že si vedete dobře ve všech aspektech života. Jedna věc je ale jistá, že to není konec světa, pokud se vám nedaří nebo neuspějete v určité zkoušce. Neúspěch neznamená, že selhali, znamená to jen, že máš extra šanci poučit se ze svých chyb a být ještě lepším studentem.

 

 

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac