Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Studentský průvodce: Čtyři tipy, proč na vysokou do Prahy?

Studentský průvodce: Čtyři tipy, proč na vysokou do Prahy?

 

Pokud jste někdo, kdo se chce chopit příležitosti studovat na místě, který každý rok projdou miliony studentů, pak by Praha mohla být tím ideálním místem! Zde je několik důvodů proč.

Praha je srdcem Evropy

Praha je největší město v České republice. Jeho bludiště dlážděných uliček a skrytých nádvoří je rájem pro bezcílného tuláka, který vás vždy nutí prozkoumat o něco více. Budete v centru dění. Do sousedních zemí – Rakouska, Slovenska, Německa, Polska nebo Maďarska, můžete cestovat mnoha levnými vlaky a autobusy. Pokud se rozhodnete cestovat do vzdálenější země od České republiky, vždy existují lety spojující Prahu se všemi evropskými městy.

Vysoká kvalita vzdělávání

Jak roky plynou, Praha se stává oblíbenou destinací pro domácí i mezinárodní studenty přijíždějící za vysokoškolským vzděláním. Přestože je úředním jazykem země čeština, existuje více než 1000 anglických studijních programů na veřejných i soukromých univerzitách. Od studia medicíny až po studium architektury najdete univerzity nabízející nejrůznější kurzy právě pro vás. Toto město bylo domovem některých z nejlepších univerzit na kontinentu, ke studiu sem proudili špičkoví učenci, umělci i vládci.

Školné za kurzy je velmi rozumné a značně se liší v závislosti na kurzu, který se rozhodnete studovat. Soukromé univerzity mohou mít vysoké nebo nízké ceny, ale obvykle stojí více než veřejné univerzity. Samozřejmě je možné studovat zdarma, pokud si zvolíte veřejnou školu.

Vždy najdete místo ke studiu

Praha má nejen řadu městských knihoven, do kterých můžete jít studovat, ale má také jedny z nejlepších kaváren v zemi. Nejsou to jen tak obyčejné kavárny, ale některé mají interiér jen pro studenty, kteří rádi svou práci vykonávají ne na klidném místě. Někdy stačí šálek kávy a dobrá atmosféra k dosažení vrcholu vaší produktivity.

 

Na Praze je tak jedinečné to, že i když je to hlavní město, kde je kolem vás pořád shon, dokáže si udržet útulný charakter, abyste se mohli zapojit. Studium v ​​Praze je nejen cenově dostupné, ale také vám poskytne vysoce kvalitní vzdělání, které bude akceptováno po celém světě.

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac