Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Strategie pro zvýšení efektivity online učení

Strategie pro zvýšení efektivity online učení

 

Asi nikdo netušil, kolik učení se přesune do online prostředí. Nicméně, bez ohledu na to, jak moc tato pandemie zničila celou naši životní rutinu, určitě nás všechny naučila, jak ze situace vytěžit to nejlepší.

Takže, ať už jste jedním z těch studentů, kteří přemýšleli o tom, že získají svůj titul online i po skončení pandemie, nebo jste jen uvízli v online lekcích a nezbývá vám žádná jiná možnost, existuje mnoho způsobů, jak zvýšit svůj studijní produktivitu. Zde jsou tedy některé z nejúspěšnějších osvědčených tipů a také strategií, které vám jistě mohou pomoci zvýšit vaši online efektivitu jako celek.

Vyzkoušejte skupinové studium

Jedním z nejpohodlnějších a nejlepších způsobů, jak se dostat na správnou cestu a studovat úspěšně, je dostat na palubu přítele. Jak víte, přítel v nouzi je opravdu přítel a my většinou zapojujeme přátele do našich zábavných činností. Možná jste ale nevěděli, že kromě zábavy vám mohou být přátelé také velkou podporou při online studiu. Vše, co musíte udělat, je najít kamaráda nebo skupinu přátel, kteří se budou učit společně. Kromě toho si můžete také stanovit malé cíle, aby se navzájem motivovali.

Naplánujte si své aktivity

Další z mnoha technik, které můžete zkusit vylepšit své schopnosti online učení, je naplánovat si všechny své aktivity. Udržování správného plánování studia a dalších aktivit vám pomůže dokončit práci včas a mít na paměti termíny. To vám také pomůže být dochvilnější a efektivně rozdělit svůj produktivní a neproduktivní čas. Chcete-li to provést, můžete si také nastavit cíle na časové ose a nastavit připomenutí, která vám pomohou dosáhnout lepších známek jako profesionálovi.

Dělejte si poznámky

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se většina studentů při studiu online dopouští, je, že si ze svých přednášek nedělají správné poznámky. To se stává jedním z hlavních důvodů, proč zapomínají, co se ve třídě skutečně učilo, a později mají potíže s porozuměním předmětu. Když si však budete dělat poznámky ze své online lekce, budete schopni lépe porozumět tématu a naučit se ho později, až se budete připravovat na zkoušky nebo jakýkoli test. To vám může pomoci udržet si pořádný přehled o tom, kolik jste toho probrali.

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac