Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Strategie pro zvýšení efektivity online učení

Strategie pro zvýšení efektivity online učení

 

Asi nikdo netušil, kolik učení se přesune do online prostředí. Nicméně, bez ohledu na to, jak moc tato pandemie zničila celou naši životní rutinu, určitě nás všechny naučila, jak ze situace vytěžit to nejlepší.

Takže, ať už jste jedním z těch studentů, kteří přemýšleli o tom, že získají svůj titul online i po skončení pandemie, nebo jste jen uvízli v online lekcích a nezbývá vám žádná jiná možnost, existuje mnoho způsobů, jak zvýšit svůj studijní produktivitu. Zde jsou tedy některé z nejúspěšnějších osvědčených tipů a také strategií, které vám jistě mohou pomoci zvýšit vaši online efektivitu jako celek.

Vyzkoušejte skupinové studium

Jedním z nejpohodlnějších a nejlepších způsobů, jak se dostat na správnou cestu a studovat úspěšně, je dostat na palubu přítele. Jak víte, přítel v nouzi je opravdu přítel a my většinou zapojujeme přátele do našich zábavných činností. Možná jste ale nevěděli, že kromě zábavy vám mohou být přátelé také velkou podporou při online studiu. Vše, co musíte udělat, je najít kamaráda nebo skupinu přátel, kteří se budou učit společně. Kromě toho si můžete také stanovit malé cíle, aby se navzájem motivovali.

Naplánujte si své aktivity

Další z mnoha technik, které můžete zkusit vylepšit své schopnosti online učení, je naplánovat si všechny své aktivity. Udržování správného plánování studia a dalších aktivit vám pomůže dokončit práci včas a mít na paměti termíny. To vám také pomůže být dochvilnější a efektivně rozdělit svůj produktivní a neproduktivní čas. Chcete-li to provést, můžete si také nastavit cíle na časové ose a nastavit připomenutí, která vám pomohou dosáhnout lepších známek jako profesionálovi.

Dělejte si poznámky

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se většina studentů při studiu online dopouští, je, že si ze svých přednášek nedělají správné poznámky. To se stává jedním z hlavních důvodů, proč zapomínají, co se ve třídě skutečně učilo, a později mají potíže s porozuměním předmětu. Když si však budete dělat poznámky ze své online lekce, budete schopni lépe porozumět tématu a naučit se ho později, až se budete připravovat na zkoušky nebo jakýkoli test. To vám může pomoci udržet si pořádný přehled o tom, kolik jste toho probrali.

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac