Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Rychlé učení: Snadné jako jedna, dvě, tři

Rychlé učení: Snadné jako jedna, dvě, tři

 

Naučit se něco nového zabere čas, ale nebylo by tak hezké, kdybyste ten čas mohli začarovat a učit se rychleji? To je určitě důvod, proč jste tady, že? I když se připravujete na zkoušku na poslední chvíli, jste na správném místě.

 

Rychle se učící mají určité silné stránky a s trochou praxe je můžete mít i vy!

  • Rychle se učící znají své styly učení. Pokud se učíte vizuálně, můžete pokračovat v poslechu přednášky, jak chcete, ale budete dosahovat pomalejších a méně uspokojivých výsledků, než kdybyste se jednoduše podívali na grafy, obrázky amyšlenkové mapy. Je důležité vědět jaký styl učení vám vyhovuje.


 

  • Zahřejte se na psaní poznámek. Na druhou stranu, pokud vám poslech přednášek a výkladů pomůže zapamatovat si věci, začněte je nahrávat.


 

  • Uvádějí znalosti do souvislostí. Když se učíte, snažte se to propojit s tím, co už víte. Vytvářejte asociace a vymýšlejte vlastní příklady ze skutečného života.


 

  • Stanovení cílů ve studiu (a v životě) je nesmírně důležité, protože to mnohem snazší začít něco dělat. Ať už je to odměna, kterou jste si na konci slíbili, pochvala a respekt, kterého si získáte, nebo čirá radost z poznání.


 

  • Zvykněte si na psaní poznámek. Když si děláte poznámky rukou, aktivuje se více sfér vašeho mozku, což podporuje vyšší pozornost.


 

  • Distribuujte své učení. Když se snažíte všechno nacpat, selhání je jediná věc, která se pravděpodobně stane rychle. Ušetřete si drama a naplánujte si studijní sezení. Rozdělte svou práci na přiměřené části v průběhu času. Když to uděláte, trénujete svůj mozek, aby byl každý den aktivní, což zase usnadňuje učení. Brzy si všimnete, že se ve studiu zlepšujete a zefektivňujete.


 

 

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac