Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Proč stojí za to vystoupit z komfortní zóny?

Proč stojí za to vystoupit z komfortní zóny?

 

Dostat se mimo svou komfortní zónu vám může připadat jako skličující úkol. Existují však jednoduché kroky k tomu, abyste dosáhli toho, co chcete.

 

Dostat se mimo svou zónu pohodlí vám může pomoci rozvinout kondici, výdrž a duševní sílu k běhu vašeho závodu.

 

Pohyb mimo svou zónu pohodlí a výzva k růstu za hranici pouhého překročení cílové čáry přináší řadu výhod.

 

Dosažení svých cílů. Ne všechno, čeho chcete v životě dosáhnout, bude snadné. Tím, že se přesunete za zónu pohodlí do zóny růstu, budete schopni udělat právě to: růst. Zjistíte, že se stanete produktivnější, dosáhnete více a dosáhnete cílů, které jste si stanovili – pokud jste ochotni se do toho pustit.

 

Posílení vašeho sebevědomí. Úspěch přináší sebevědomí, zvláště pokud jste tvrdě pracovali a poráželi překážky. A zvýšení sebevědomí, které získáte po dosažení jednoho cíle, vás může postrčit k dosažení více cílů.

 

Rozšíření vašeho světa. Vystoupit ze své komfortní zóny znamená učit se nové věci, poznávat nové lidi, poznávat nová místa a zkoušet nové zážitky. To vše vám může pomoci rozšířit vaše povědomí o světě a o tom, jak do něj zapadáte, a může vám představit nové zájmy nebo oblasti studia, které chcete prozkoumat.

 

Budování vaší odolnosti. Vyzvat se k pohybu mimo svou zónu pohodlí může také zvýšit vaši odolnost. Získáte větší důvěru v to, jak zvládáte neúspěchy nebo neúspěchy, a budete pohodlnější se zvýšenou úrovní stresu, úzkosti a nejistoty.

 

Dostanete sebejistotu: Konečně tím, že budete často vystupovat ze své komfortní zóny, se o sobě dozvíte více a získáte větší kontrolu nad tím, jak chcete, aby váš život vypadal a co s ním chcete dělat.

 

 

Ale není to snadné. Přesun do této zóny učení nebo růstu vyžaduje výše zmíněný stres a pravděpodobně bude vyžadovat čelit určité úzkosti, nejistotě a troše strachu.

 

To je jeden z důvodů, proč je tak těžké vystoupit z našich komfortních zón.

 

Pokud nerostete nebo se neučíte nové věci. Ve svém životě neriskujete. Neplníte své cíle nebo sny. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte nad tím, proč neděláte věci, kterých chcete dosáhnout – nenavazujete nové přátelství, dostáváte lepší známky, pak je čas podívat se na oblasti, ve kterých jste možná až příliš pohodlní a pasivní.

 

 

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac