Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Proč stojí za to vystoupit z komfortní zóny?

Proč stojí za to vystoupit z komfortní zóny?

 

Dostat se mimo svou komfortní zónu vám může připadat jako skličující úkol. Existují však jednoduché kroky k tomu, abyste dosáhli toho, co chcete.

 

Dostat se mimo svou zónu pohodlí vám může pomoci rozvinout kondici, výdrž a duševní sílu k běhu vašeho závodu.

 

Pohyb mimo svou zónu pohodlí a výzva k růstu za hranici pouhého překročení cílové čáry přináší řadu výhod.

 

Dosažení svých cílů. Ne všechno, čeho chcete v životě dosáhnout, bude snadné. Tím, že se přesunete za zónu pohodlí do zóny růstu, budete schopni udělat právě to: růst. Zjistíte, že se stanete produktivnější, dosáhnete více a dosáhnete cílů, které jste si stanovili – pokud jste ochotni se do toho pustit.

 

Posílení vašeho sebevědomí. Úspěch přináší sebevědomí, zvláště pokud jste tvrdě pracovali a poráželi překážky. A zvýšení sebevědomí, které získáte po dosažení jednoho cíle, vás může postrčit k dosažení více cílů.

 

Rozšíření vašeho světa. Vystoupit ze své komfortní zóny znamená učit se nové věci, poznávat nové lidi, poznávat nová místa a zkoušet nové zážitky. To vše vám může pomoci rozšířit vaše povědomí o světě a o tom, jak do něj zapadáte, a může vám představit nové zájmy nebo oblasti studia, které chcete prozkoumat.

 

Budování vaší odolnosti. Vyzvat se k pohybu mimo svou zónu pohodlí může také zvýšit vaši odolnost. Získáte větší důvěru v to, jak zvládáte neúspěchy nebo neúspěchy, a budete pohodlnější se zvýšenou úrovní stresu, úzkosti a nejistoty.

 

Dostanete sebejistotu: Konečně tím, že budete často vystupovat ze své komfortní zóny, se o sobě dozvíte více a získáte větší kontrolu nad tím, jak chcete, aby váš život vypadal a co s ním chcete dělat.

 

 

Ale není to snadné. Přesun do této zóny učení nebo růstu vyžaduje výše zmíněný stres a pravděpodobně bude vyžadovat čelit určité úzkosti, nejistotě a troše strachu.

 

To je jeden z důvodů, proč je tak těžké vystoupit z našich komfortních zón.

 

Pokud nerostete nebo se neučíte nové věci. Ve svém životě neriskujete. Neplníte své cíle nebo sny. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte nad tím, proč neděláte věci, kterých chcete dosáhnout – nenavazujete nové přátelství, dostáváte lepší známky, pak je čas podívat se na oblasti, ve kterých jste možná až příliš pohodlní a pasivní.

 

 

 

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac