Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

 

Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i výhody studium práva přináší?

 

To je otázka, na kterou se budete ptát znovu a znovu, pokud si začínáte myslet, že by pro vás mohla být právnická kariéra ta pravá. Budete na to odpovídat na formulářích žádosti o pracovní stáž, během přihlášek do kurzů, při pohovorech o stipendiích. Má několik variant – „Proč se chceš stát právníkem“? nebo "Proč si myslíš, že se hodíš na kariéru v právu?" – ale v zásadě je to stejná otázka.

Jaké dovednosti potřebujete, abyste byli dobrým studentem práv?

  • Intelektuální schopnost
  • Motivace
  • Odolnost
  • Pozornost
  • Vedení lidí
  • Týmová práce
  • Komunikační dovednosti
  • Stručný přehled historie
  • Sociální povědomí

Pokud jich máte většinu, může být pro vás právo dobrou volbou! Ne všichni absolventi práv se stanou právníky nebo advokáty, je to překvapivě obecný titul, který může vést k řadě kariérních možností. Studenti se učí umění analýzy, výzkumu a zaujetí logického postoje. Nacházejí kreativní a nápadité způsoby řešení problémů.

Studium práva může být vysoce teoretické a vyžaduje, abyste si zapamatovali velké množství informací. Pro mnoho studentů to může být obtížné. Existuje však řada věcí, které můžete udělat, abyste svému mozku pomohli snadno a efektivně ukládat informace.

Plánujte

Prvním zvykem úspěšných studentů je sestavit si na semestr studijní plán – nastavit si upomínky na dodržování termínů. Plánováním svého času předem budete mít dostatek času na splnění všech požadavků právnické fakulty.

Proveďte průzkum

Prostudujte veškerou četbu přiřazenou k vašim kurzům. Nezůstávejte pozadu. Součástí vaší práce jako studenta práv je pokusit se naučit sám sebe, než půjdete do třídy.

Využijte bezplatné zdroje

Využijte bezplatné zdroje poskytované na vašem studentském systému. Čtěte přednášky profesorů, zkoušejte kvízy s vlastním hodnocením, stahujte minulé práce a zprávy zkoušejících. Čtěte časopisy a články týkající se vaší oblasti.

Studujte v týmu

Vždy byste měli věnovat čas studiu tohoto předmětu individuálně, ale interakce s kolegy a sdílení otázek vám může pomoci pochopit teoretické problémy a další úhly pohledu. Doporučujeme vám vytvořit si studijní skupinu, která vám ve studiu pomůže.

Studium práv může být naprosto fascinující, i když to nejméně čekáte. Najděte zajímavý prvek něčeho, co vás zpočátku neoslovuje.

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac