Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Ovládněte svoji paměť a staňte se superstudentem

Ovládněte svoji paměť a staňte se superstudentem

 

Ať už si chcete uchovat to, co studujete, nebo si zapamatovat něčí jméno na večírku, potřebujete k tomu dobrou paměť. Mnoho lidí si myslí, že jejich současná schopnost pamatovat si věci je slabá, ale pro její zlepšení nic nedělají. Pro zlepšení paměti můžete ve skutečnosti udělat spoustu věcí.

 

Váš mozek je jako vaše tělo, když ho cvičíte, tak zesílí. Pravděpodobně už víte, že různí lidé se učí věci různými způsoby. Někteří se učí vizuálně, zatímco jiným to jde lépe hmatově, nebo sluchově.

 

Znát nejlepší způsob, jak absorbovat informace, je prvním krokem k jejich uložení. Vždy hrajte podle silných stránek svého mozku. Zvykněte si věci zkoušet, opakovat a přepisovat. Čím vícekrát si můžete něco otisknout do své mysli, tím snáze si to později vybavíte. To vám také pomůže dostat se na lepší úroveň práce s informacemi.

 

Zkratky a asociace vám mohou pomoci v každodenním životě, stejně jako vám pravděpodobně pomohly při studiu. Mnemotechnické pomůcky, mohou být neocenitelné. Je to jako dát svému mozku nápovědu, když se snaží něco zapamatovat.

 

Ani se nedotýkejte žádných zázračných „prášků na mozek“. Neexistuje žádné rychlé řešení, nebo jídlo, které by magicky zvýšilo vaše IQ o 50 bodů. Výzkumy ukazují, že vitamíny B (zejména B6, B12 a kyselina listová) jsou prospěšné. Nacházejí se v zelenině jako je chřest a brokolice, nebo citrusech a melounech. Můžete také využít antioxidanty, jako jsou vitamíny C a E, a beta karoten z bobulí, zeleného čaje nebo ořechů.

 

Je také dobré přijímat dostatek Omega-3 mastných kyselin, které se nacházejí ve sladkovodních rybách. Možná si myslíte, že kofein v energetických nápojích nebo kávě pomůže vaší paměti tím, že stimuluje váš mozek, ale může napáchat stejnou škodu jako užitek. Je pravda, že kofein může pomoci zlepšit kognitivní funkce, ale může to také ovlivnit vaši náladu a spánkové vzorce, což poškodí vaši koncentraci.

Podobné články na blogu

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení
17.07.2024

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení

  Napsání bakalářské práce je proces, který vyžaduje určité množství času a úsilí, avšak přesná délka…

Čítať viac
Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout
10.07.2024

Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout

  Psaní diplomové práce je náročný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a systematický přístup. Aby va…

Čítať viac
Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty
03.07.2024

Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty

  Výběr vedoucího závěrečné práce je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě vaší bakalářské,…

Čítať viac