Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik způsobů, jak se připravit na závěrečné zkoušky

Několik způsobů, jak se připravit na závěrečné zkoušky

 

Závěrečné zkoušky mohou být velmi náročné, protože potřebujete prokázat všechny znalosti, které jste nasbírali za celý semestr. Je tu spousta materiálu, který se musíte naučit a zapamatovat, což může způsobit úzkost. Ale nebojte se, připravili jsme několik praktických studijních tipů, které vám pomohou zlepšit vaše učení, snížit stres a s jistotou projít finále.

 

Nejlepší způsob, jak se připravit na závěrečné zkoušky, je navštěvovat všechny hodiny, věnovat pozornost přednáškám a dělat si poznámky, které vám později pomohou, když si je budete opakovat. Pokud vám navíc něco není jasné, zvedněte ruku a zeptejte se svého profesora, nebo se po hodině obraťte na svého profesora nebo asistenta. Držet krok se všemi úkoly a být aktivní ve třídách minimalizuje dobu přípravy na zkoušku a usnadní opakování.

 

Vytvořte studijní skupinu a během semestru uspořádejte několik praktických cvičení. Jedná se o efektivní, ale také zábavný způsob kontroly u zkoušek. Práce ve skupině má četné výhody – pomáhá vám zlepšit vaše studijní návyky, vzájemně se posouvat a zvýšit sebevědomí. Navíc vědomí, že členové skupiny jsou na sobě závislí, výrazně zvýší vaši studijní motivaci a sníží stres.

 

Musíte se ujistit, že se ve svém studijním prostoru budete cítit pohodlně. Je důležité, aby bylo dobře osvětlené a klidné, abyste se mohli soustředit. Kromě toho odstraňte všechny detaily, které vás rozptylují, pořiďte si pohodlnou židli a udělejte dostatek místa pro umístění studijních materiálů. Mít vyhrazený studijní prostor vám pomůže zbystřit mysl a zlepšit koncentraci. Díky tomu se budete učit rychle a efektivně.

 

Vizuální pomůcky mohou být velmi užitečné při opakování látky a přípravě na zkoušku. Můžete použít poznámky ke zkoušce nebo vytvořit nové a zaznamenat je ve formátu flashcard, abyste si snadno zapamatovali nejdůležitější pojmy, fakta a definice zkoušky. Kartičky mohou být užitečné ve vaší studijní skupině, ale můžete je také použít ke kvízu sami bez pomoci ostatních. Další možností vizualizace materiálu je zaznamenat nejdůležitější poznámky do jednostránkového diagramu. Pomůže vám zmapovat zásadní pojmy a související informace do snadno stravitelného schématu, které vizuálně zachycuje podstatu tématu.

 

Osvojení si zkušebních technik a strategií, které by vám nejlépe vyhovovaly, vám pomohou snáze se učit, lépe se připravit na finále, budete méně vystresovaní a budete si jistější. Udělejte si čas na vytvoření plánu, odložte rušivé vlivy, odpočiňte si a udělejte to nejlepší. Poté nezapomeňte úspěch oslavit.

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac