Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik způsobů, jak se připravit na závěrečné zkoušky

Několik způsobů, jak se připravit na závěrečné zkoušky

 

Závěrečné zkoušky mohou být velmi náročné, protože potřebujete prokázat všechny znalosti, které jste nasbírali za celý semestr. Je tu spousta materiálu, který se musíte naučit a zapamatovat, což může způsobit úzkost. Ale nebojte se, připravili jsme několik praktických studijních tipů, které vám pomohou zlepšit vaše učení, snížit stres a s jistotou projít finále.

 

Nejlepší způsob, jak se připravit na závěrečné zkoušky, je navštěvovat všechny hodiny, věnovat pozornost přednáškám a dělat si poznámky, které vám později pomohou, když si je budete opakovat. Pokud vám navíc něco není jasné, zvedněte ruku a zeptejte se svého profesora, nebo se po hodině obraťte na svého profesora nebo asistenta. Držet krok se všemi úkoly a být aktivní ve třídách minimalizuje dobu přípravy na zkoušku a usnadní opakování.

 

Vytvořte studijní skupinu a během semestru uspořádejte několik praktických cvičení. Jedná se o efektivní, ale také zábavný způsob kontroly u zkoušek. Práce ve skupině má četné výhody – pomáhá vám zlepšit vaše studijní návyky, vzájemně se posouvat a zvýšit sebevědomí. Navíc vědomí, že členové skupiny jsou na sobě závislí, výrazně zvýší vaši studijní motivaci a sníží stres.

 

Musíte se ujistit, že se ve svém studijním prostoru budete cítit pohodlně. Je důležité, aby bylo dobře osvětlené a klidné, abyste se mohli soustředit. Kromě toho odstraňte všechny detaily, které vás rozptylují, pořiďte si pohodlnou židli a udělejte dostatek místa pro umístění studijních materiálů. Mít vyhrazený studijní prostor vám pomůže zbystřit mysl a zlepšit koncentraci. Díky tomu se budete učit rychle a efektivně.

 

Vizuální pomůcky mohou být velmi užitečné při opakování látky a přípravě na zkoušku. Můžete použít poznámky ke zkoušce nebo vytvořit nové a zaznamenat je ve formátu flashcard, abyste si snadno zapamatovali nejdůležitější pojmy, fakta a definice zkoušky. Kartičky mohou být užitečné ve vaší studijní skupině, ale můžete je také použít ke kvízu sami bez pomoci ostatních. Další možností vizualizace materiálu je zaznamenat nejdůležitější poznámky do jednostránkového diagramu. Pomůže vám zmapovat zásadní pojmy a související informace do snadno stravitelného schématu, které vizuálně zachycuje podstatu tématu.

 

Osvojení si zkušebních technik a strategií, které by vám nejlépe vyhovovaly, vám pomohou snáze se učit, lépe se připravit na finále, budete méně vystresovaní a budete si jistější. Udělejte si čas na vytvoření plánu, odložte rušivé vlivy, odpočiňte si a udělejte to nejlepší. Poté nezapomeňte úspěch oslavit.

Podobné články na blogu

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času
02.10.2022

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času

  Existuje celá řada technik řízení času, které mohou pomoci vysokoškolským studentům uspět ve studiu. Tyto tipy zahrnují odstranění…

Čítať viac
Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ
23.09.2022

Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ

  Začněte vysokou školu s čistým akademickým štítem, spolu se spoustou nezávislosti a nesčetnými kritickými rozhodnutími, když…

Čítať viac
Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ
19.09.2022

Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ

  Začátek každého semestru je ideálním časem pro stanovení cílů, kterých chcete dosáhnout, a věcí, které se chcete naučit…

Čítať viac