Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik triků, jak se lépe soustředit na studium

Několik triků, jak se lépe soustředit na studium

 

Mnoho studentů se špatně soustředí na studium – a kdo je může vinit? Problém nespočívá v tom, že studium je nezajímavé, ale spíše v tom že nemohou přijít na to, jak se soustředit na studium, i když je téma nezajímá.

 

Samozřejmě pomáhá, když se v probírané látce pokusíte najít něco trochu zajímavého. Snažte se ve všem najít něco, co vás bude bavit. Není to ovšem univerzální recept, ne vždy to jde. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste neztratili pozornost na práci, kterou máte před sebou, bez ohledu na to, jak vás zajímá.

 

Odstraňte veškerá rozptýlení

Všichni to už vědí, ale mnoho studentů s tím stále bojuje. Když se soustředíte na telefon, nesoustředíte se na studium. Notifikace telefonu každých pár minut mohou snadno způsobit, že strávíte 3 hodiny úkolem, který vám mohl zabrat 1 hodinu. Pokud se tomu chcete vyhnout, telefon vypněte.

 

Lidé a zvířata mohou být stejně rušivé jako televize nebo váš telefon. Při studiu zkuste zavřít do místnosti, která má dveře, které můžete zavřít. Promluvte si předem se členy rodiny a řekněte jim, že když jsou dveře zavřené, studujete a nechcete být rozptylováni. Je pravděpodobné, že vás nechají v klidu studovat.

Maximalizujte svou koncentraci

Sednete si někdy ke svému stolu a máte pocit, že každou chvíli usnete? Jak se máte soustředit na studium, když jste v takové náladě? Odpověď?

 

Nikdy se nesnažte učit déle než hodinu v kuse. Zkuste a zjistěte, jak dlouho se můžete skutečně soustředit na studium. U některých studentů je to 20 minut a u jiných je to hodina.

 

Jakmile zjistíte, jak dlouhá je vaše ideální doba studia, nastavte si na začátku každého studijního sezení časovač a pracujte, dokud nevyprší. Časovač vám pomůže odolat nutkání podívat se na telefon a soustředit se na učení.

Staňte se maximálně efektivním

Různí studenti jsou efektivní v různou denní dobu. Možná zjistíte, že se ráno absolutně nemůžete učit a dáváte přednost večeru. Nebo vám možná nejlépe vyhovuje střed dne. Najděte, kdy se vám nejlépe učí.

 

Poté, co zjistíte, kdy se vám nejlépe učí, měli byste studovat v tuto dobu! Dělejte úkoly, které v této době vyžadují největší duševní úsilí – věci, jako je učení se novým věcem a opakování na zkoušky. Nedělejte si každodenní domácí úkoly v době, kdy se nejlépe učíte.

 

Pokud víte, proč chcete dosáhnout svého cíle, budete více nakloněni se k němu propracovat. Protože víte, že vám to pomůže dosáhnout vašeho cíle!

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac