Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik tipů pro psaní výzkumné práce na VŠ

Několik tipů pro psaní výzkumné práce na VŠ

 

Výběr tématu pro výzkumný článek může být poutavý, pokud víte, jak to udělat správně. V tomto procesu můžete dokonce najít mnoho nápadů pro svůj další výzkum.

 

1. Přečtěte si pokyny a pochopte požadavky

 Je logické, že byste měli rozumět tomu, co byste měli psát. Přečtěte si pozorně pokyny, abyste se ujistili, že jste pochopili, a pokud je budete dodržovat, budete schopni uspět.

 

2. Myslete na své zájmy

Poté přemýšlejte o tématech výzkumných prací, která jsou pro vás zajímavá a rádi byste je prozkoumali. Také se ujistěte, že jsou relevantní. Můžete také najít nějaké nápady pro výzkum online.

 

3. Vytvořte seznam

Dobrou technikou je brainstorming, najít zajímavá témata a všechna si je zapsat. Poté si přečtěte seznam a ponechte pro svůj výzkum jen ta nejpoutavější témata. Postup můžete několikrát opakovat, dokud nezbude jen několik nejlepších témat.

 

4. Prozkoumejte téma

Některé myšlenky zní skvěle, ale pro váš výzkum mohou být příliš široké nebo příliš úzké. V takovém případě byste si měli buď najít jiné téma, nebo toto zúžit/rozšířit. Provedení výzkumu je také nezbytné, abyste se ujistili, že máte všechny potřebné informace a zdroje k úplnému pokrytí vašeho tématu.

 

5.Napište prohlášení k diplomové práci

Měli byste svůj výzkum zaměřit na jedinou hlavní myšlenku. Určitě by měly existovat další body, ale pouze jedna hlavní myšlenka. Formulujte tedy jasnou tezi, která bude ústředním bodem vaší práce, na níž budete stavět svůj výzkum.

 

6.Formulujte výzkumnou otázku

Až budete mít hlavní myšlenku, zformulujte výzkumnou otázku. Může být pouze jedna nebo několik. Na všechny ve své práci musíte odpovědět.

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac