Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ

Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ

 

Začněte vysokou školu s čistým akademickým štítem, spolu se spoustou nezávislosti a nesčetnými kritickými rozhodnutími, když začnete přechod do dospělosti. Rozhodnutí, která učiníte, a činy, které učiníte během tohoto prvního ročníku vysoké školy, budou mít velký dopad na zbytek vaší vysokoškolské praxe.

 

Udělejte si pořádek

Na střední škole měli učitelé tendenci vést vás všemi vašimi domácími úkoly a termíny. Na vysoké škole profesoři zveřejňují úkoly – často na celý semestr – a očekávají, že budete připraveni. Kupte si diář, použijte aplikaci nebo si pořiďte velký nástěnný kalendář.

Ideální místo ke studiu

Může to být váš pokoj na koleji nebo útulný kout knihovny, ale najděte si místo, které vám bude nejlépe vyhovovat pro vaši práci – a přitom se vyhnete co největšímu množství rozptylování.

Choďte na přednášky

Jasné, že? Možná, ale spát a vynechat hodinu v 8 hodin ráno bude někdy lákavé. Vyhněte se pokušení. Kromě toho, že se naučíte režimu, získáte od profesorů také důležité informace o tom, co můžete očekávat od testů, o změnách termínů atd.

Setkejte se s profesory

Poznávání svých profesorů má jen výhody, zvláště pokud později v semestru narazíte na nějaké zádrhele. Profesoři plánují úřední hodiny pouze za účelem setkání se studenty – využijte toho času.

Hledejte rovnováhu

Vysokoškolský život je směsí společenských a akademických událostí. Najděte v obou směrech rovnováhu.

Zapojte se

Velkým problémem pro spoustu nových studentů je kombinace stesku po domově a pocitu malé sounáležitosti s novým kolektivem. Řešení? Zvažte připojení k vybrané skupině – studentské organizace, nebo sportovní týmy. Získáte nové přátele, naučíte se nové dovednosti a budete se cítit lépe propojení se svou školou.

Usilujte o dobré známky

Tady je další jasná věc, že? To znamená stanovit si pro sebe nějaké cíle a pak se ujistit, že na jejich dosažení budete pracovat tak tvrdě, jak jen můžete.

Udělejte si na sebe čas

Určitě si vyhraďte nějaký čas na aktivity, které vám pomohou relaxovat a zbavit se stresu z vašeho dne nebo týdne. Ať už je to jóga, sledování oblíbených televizních pořadů, běhání nebo psaní deníku, buďte na sebe hodní. A dejte svému mozku pauzu.

Přijměte odpovědnost

Nesnažte se svalit vinu za své chyby na druhé. Být dospělým znamená převzít zodpovědnost za vše, co se vám stane.

 

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac