Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik tipů, jak zvýšit produktivitu při studiu VŠ

Několik tipů, jak zvýšit produktivitu při studiu VŠ

 

Máte příliš mnoho studijních povinností a málo hodin na to, abyste je udělali? Zní povědomě? Podívejte se na několik tipů, jak zvýšit svou produktivitu.

 

Místo toho, abyste se snažili vytvářet čas tam, kde prostě žádný není, naučte se, že klíčem k úspěchu je být produktivnější s časem, který máte. S ohledem na to uvádíme našich několik tipů, jak studovat více efektivně.

1.Vytvořte si studijní prostor

Studium vysoké školy vám dává velkou nezávislost. Můžete se učit na cestách, nebo během oběda. Nicméně, když se blíží termíny, je skvělý nápad vytvořit vyhrazený studijní prostor daleko od rušivých vlivů rodiny a domácnosti, kde se můžete opravdu ponořit do práce.

2.Naplánujte si den

Návštěvy u zubaře, večery s kamarády, pracovní schůzky. Někdy je snadné mít pocit, že váš den je už tak plný a na studium není čas. Pokud si však zapíšete všechny své závazky do kalendáře, pak pravděpodobně začnete zjišťovat, že máte prostor na další studium.

3.Proveďte digitální detox

Telefony, tablety, televize, počítače, herní konzole – obrazovky jsou v dnešní době všude. Všechny jsou plné her a aplikací navržených tak, aby vás rozptylovaly a oslabovaly vaši produktivitu. Dejte telefon do šuplíku nebo do jiné místnosti. Také můžete zkusit jít studovat do knihovny a nechat telefon doma. Slibujeme, že až se vrátíte, Facebook tu bude stále!

4.Dělejte si efektivní poznámky

Dobře vypsané poznámky vám vždy usnadní psaní úkolů a přípravu ke zkouškám. Ale aby mohly být poznámky považovány za „dobré“, musí být uspořádané a dobře napsané. Používejte zvýrazňovače a lepítka. Zkrátka vše, co vám umožní udržovat si přehled.

5.Stanovte si cíle

Někdy vám k soustředění nejvíce pomůže stanovení cíle a odměny za jeho splnění. Stanovte si mini-cíle a udělejte si odměny, když uspějete. Nemusí to být nic velkého, jen drobnost, ale budete překvapeni, jak moc vás to motivuje!

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac