Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik tipů, jak ze studia v zahraničí vytěžit maximum

Několik tipů, jak ze studia v zahraničí vytěžit maximum

 

Studijní pobyt v zahraničí není něco, co si chcete nechat ujít, pokud k němu máte příležitost. Zde je několik tipů, jak co nejlépe využít své zkušenosti a využít všech výhod svého programu.

 

Studium v ​​zahraničí je něco, co dělají miliony studentů. Mohou cestovat s určitým programem, navštěvovat prestižní zahraniční školy nebo prostě jet zažít kulturu a životní styl v jiné zemi. Je to zážitek jako žádný jiný, který vám umožní ponořit se na jiné místo a zároveň dokončovat svůj titul. I když byste měli tvrdě pracovat na své školní práci, studijní cesta do zahraničí může být mnohem víc než to – a musíte toho využít. S ohledem na to uvádíme několik způsobů, jak co nejlépe využít svůj studijní pobyt v zahraničí.

Učení je nejdůležitější součástí každé studijní cesty. I když je učení ve třídě skvělé, učení o kultuře, do které se ponoříte, když odjedete do zahraničí, je také dobrý nápad. Měli byste se dozvědět o tradicích země, základním jazyce a kuchyni. V podstatě jen nasajte vše, co můžete. Pokud se vám nakonec opravdu zalíbí tam, kde jste studovali, nezapomeňte se také vzdělávat v procesu získávání občanství pro případ, že by vás to v budoucnu zajímalo.

Než vůbec vyrazíte na zahraniční studijní cestu, je dobré si stanovit nějaké cíle. Prozkoumávání nové země bez plánu může být ohromující, protože je tu spousta věcí, které musíte udělat a vidět. Než vaše cesta skončí, musíte mít přibližnou představu o věcech, které chcete vidět, dělat a dosáhnout. Pokud ne, možná ze zážitku nezískáte tolik, kolik byste si přáli.

Dalším způsobem, jak co nejlépe využít svou cestu, je navazovat smysluplná spojení s ostatními. Nejen, že vám tato spojení mohou potenciálně pomoci se studiem nebo budoucí kariérou, ale můžete si také získat nové celoživotní přátele z celého světa. I když se ve svém programu téměř jistě spojíte s ostatními studenty, zvažte spřátelení se s místními studenty a ostatními ve městě. Tito jedinci vám mohou pomoci více se ponořit do kultury a lépe porozumět věcem. Rozšiřuje to také váš úhel pohledu. Můžete se setkávat s lidmi na sportovních akcích, v kavárnách, festivalech a dalších akcích, které se dějí v blízkosti místa, kde studujete. Může být těžké navázat přátelství a pak tyto nové přátele opustit, ale stále to stojí za to. Díky sociálním médiím a službám pro videohovory, které jsou snadno dostupné kdekoli, je udržování kontaktu se zahraničními přáteli snazší než kdy dříve.

Zatímco učení, studium a dosahování svých cílů je důležité, musíte si také během cesty vyhradit nějaký čas pro sebe. Tento čas by měl být věnován tomu, co dělat přesně chcete. Můžete navštívit muzeum, ležet na pláži, hrát videohry, vyrazit do města nebo cokoli jiného, ​​co vás obohatí.

 

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac