Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ

Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ

 

Začátek každého semestru je ideálním časem pro stanovení cílů, kterých chcete dosáhnout, a věcí, které se chcete naučit nebo v nich zlepšit. Zlepšení vašich dovedností a vašeho životopisu vám nakonec může poskytnout větší šanci najít požadovanou práci. Zde jsou naše tipy na sedm dovedností, které byste si měli osvojit během podzimního semestru.

Psaná komunikace

Zjistěte, jak vytvořit profesionálně vypadající Curriculum Vitae a jak napsat zajímavý motivační dopis, který dokáže upoutat požadovanou pozornost. Buďte opatrní při výběru správného pozdravu a naučte se, jak stručně, ale přesně sdílet své myšlenky.

Řečnictví

Jednou z věcí, které pandemie COVID-19 změnila, je způsob, jakým spolu lidé komunikují. Velká část komunikace tváří v tvář se musela přesunout online a nyní se učíme, jak komunikovat na dálku. Proto by měl být člověk schopen dobře mluvit na veřejnosti, i když publikum nevidí. Nejdůležitější věcí je naučit se zvládat stres a jak představit své myšlenky online i offline.

Cizí jazyk

Pokud jste se naposledy učili cizí jazyk na střední škole, možná si myslíte, že jste příliš staří na to, abyste zvládli nový. To rozhodně není pravda, nový jazyk se člověk může naučit v každém věku! Vyberte si jazyk, kterým se běžně mluví, jazyk, který byste mohli používat při svém kariérním postupu, jazyk, ke kterému máte zvláštní vztah, nebo jazyk, který se vám prostě líbí. Na internetu je spousta materiálů a knih a spousta důvodů, proč ke svým dovednostem přidat další cizí jazyk.

Finanční gramotnost

Zejména v době krize je dobré znát svou finanční situaci. Zjistěte, kam jdou vaše peníze a jak můžete ještě ušetřit. Pravdou je, že finanční gramotnost se na většině škol nevyučuje. Člověk si ji tedy musí vypěstovat sám. Pro vytvoření rozpočtu si vystačíte s papírem a tužkou. Můžete si také vyzkoušet některé aplikace, které vám dokonce mohou připomenout datum vašich plateb.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac