Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik cenných rad k ústní zkoušce na VŠ

Několik cenných rad k ústní zkoušce na VŠ

 

Ne každý je dobrý řečník a už vůbec ne ve stresu a před publikem. Zde je osm tipů, které vám pomohou zvládnout příští ústní zkoušku.

  1. Příprava, příprava, příprava. Nejlepší způsob, jak se zbavit nervozity před zkouškou, je dobře se připravit. Začíná to prvním dnem. Aktivně se zapojte do výuky, dělejte si domácí úkoly a procvičujte si mluvení při každé příležitosti.


 

  1. Požádejte o pomoc a tipy. Promluvte si se svými lektory nebo učiteli. Zeptejte se jich, jak se můžete připravit na ústní zkoušku. Věřte mi, učitelé chtějí vidět, jak uspějete!


 

  1. ZŮSTAŇ V KLIDU. Nemohu to dostatečně zdůraznit. Samozřejmě budete mít motýlky a budete se cítit úzkostně, ale procvičte si hluboké dýchání těsně předtím, než vejdete na zkoušku. Stres narušuje vaše kognitivní funkce, takže pokud si z tohoto článku vezmete jen jednu věc, je to, že musíte PROSTĚ DÝCHAT.


 

  1. Mluvte pomalu. Není kam spěchat! Vaši zkoušející od vás neočekávají, že budete plynně mluvit nebo mluvit rychle bez chyb. Přemýšlejte o svých odpovědích, než budete mluvit.


 

  1. Nedávejte jednoslovné odpovědi. Říct ano nebo ne a neuvádět důvod své odpovědi NEJSOU demonstrací těch vašich úžasných jazykových schopností!


 

  1. Je to jen zkouška. Tato zkouška, slibuji vám, nebude určovat zbytek vašeho života. Pokud se vám nedaří tak dobře, jak jste chtěli, bude v budoucnu spousta příležitostí k lepším výsledkům. A pamatujte si, že vaši zkoušející jsou tu také proto, aby vám pomohli!


 


 

 

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac