Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Několik cenných rad k ústní zkoušce na VŠ

Několik cenných rad k ústní zkoušce na VŠ

 

Ne každý je dobrý řečník a už vůbec ne ve stresu a před publikem. Zde je osm tipů, které vám pomohou zvládnout příští ústní zkoušku.

  1. Příprava, příprava, příprava. Nejlepší způsob, jak se zbavit nervozity před zkouškou, je dobře se připravit. Začíná to prvním dnem. Aktivně se zapojte do výuky, dělejte si domácí úkoly a procvičujte si mluvení při každé příležitosti.


 

  1. Požádejte o pomoc a tipy. Promluvte si se svými lektory nebo učiteli. Zeptejte se jich, jak se můžete připravit na ústní zkoušku. Věřte mi, učitelé chtějí vidět, jak uspějete!


 

  1. ZŮSTAŇ V KLIDU. Nemohu to dostatečně zdůraznit. Samozřejmě budete mít motýlky a budete se cítit úzkostně, ale procvičte si hluboké dýchání těsně předtím, než vejdete na zkoušku. Stres narušuje vaše kognitivní funkce, takže pokud si z tohoto článku vezmete jen jednu věc, je to, že musíte PROSTĚ DÝCHAT.


 

  1. Mluvte pomalu. Není kam spěchat! Vaši zkoušející od vás neočekávají, že budete plynně mluvit nebo mluvit rychle bez chyb. Přemýšlejte o svých odpovědích, než budete mluvit.


 

  1. Nedávejte jednoslovné odpovědi. Říct ano nebo ne a neuvádět důvod své odpovědi NEJSOU demonstrací těch vašich úžasných jazykových schopností!


 

  1. Je to jen zkouška. Tato zkouška, slibuji vám, nebude určovat zbytek vašeho života. Pokud se vám nedaří tak dobře, jak jste chtěli, bude v budoucnu spousta příležitostí k lepším výsledkům. A pamatujte si, že vaši zkoušející jsou tu také proto, aby vám pomohli!


 


 

 

 

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac