Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Nejlepších strategie pro přípravu na test

Nejlepších strategie pro přípravu na test

 

Doufáme, že vám tyto tipy na testování pomohou uspět, až budete příště čelit velké nebo malé zkoušce!

Vypěstujte si dobré návyky

Pochopení a zapamatování informací pro test vyžaduje čas, takže vytvoření dobrých studijních návyků dlouho před dnem testu je opravdu důležité.

 

Pečlivě dělejte domácí úkoly a odevzdávejte je včas. Kontrolujte své poznámky denně. Napište si vlastní studijní průvodce. Využijte jakékoli cvičné testy, které vám učitel zadá, nebo si dokonce vytvořte vlastní.

 

 

Nebiflujte se těsně před zkouškou

Mohlo by se zdát jako dobrý nápad strávit hodiny zapamatováním látky, kterou potřebujete, večer před testem.

 

Ve skutečnosti je biflování se na zkoušku vysoce kontraproduktivní. Nejen, že je méně pravděpodobné, že si uchováte informace, které potřebujete, ale také to zvyšuje stres, negativně ovlivňuje spánek a snižuje vaši celkovou připravenost.

 

Vyhněte se tedy pokušení zůstat dlouho vzhůru a kontrolovat své poznámky. Biflování na poslední chvíli je mnohem méně pravděpodobné, že zlepší vaši známku, než vytvoření dobrých studijních návyků a dobrý noční spánek.

 

Dobře se vyspěte

A když už mluvíme o spánku... ukázat se při testu dobře odpočatý je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, abyste v testovací den uspěli.

 

Proč byste měli udělat ze spánku prioritu? Kvalitní spánek vám během testu pomůže jasněji myslet. Usnadní to také zvládnutí stresu a úzkosti při zkoušce. Kromě toho bylo prokázáno, že vynikající spánkové návyky konsolidují paměť a zlepšují akademický výkon a také snižují riziko deprese a dalších poruch duševního zdraví.

 

Dejte si kvalitní snidani

Stejně jako spánek je jídlo důležitou součástí péče o sebe a přípravy na test. Koneckonců, je těžké jasně myslet, pokud vám kručí v žaludku.

 

I když to může být těžké jíst, když jste nervózní nebo spěcháte ze dveří, naplánujte si ráno v den testu čas na zdravou snídani.

 

Směs komplexních sacharidů a zdravých bílkovin vám zajistí pocit sytosti, aniž byste se cítili malátní. Celozrnné obiloviny, vejce, ovesné vločky, bobule a ořechy mohou být skvělou volbou (v závislosti na vašich osobních stravovacích potřebách a preferencích). Nejlepší je vyhýbat se jídlům s vysokým obsahem cukru, protože vám mohou dodat příval energie, který rychle vyprchá, takže se budete cítit unavení.

 

A nezapomeňte pít hodně vody. Pokud je to možné, vezměte si s sebou v den testu láhev vody.

 

Přijďte brzy

Včasný příchod může pomoci snížit stres. A umožňuje vám dostat se do pozitivního stavu mysli před začátkem testu. Vyberte si své místo co nejdříve. Uspořádejte si materiály tak, aby byly snadno dostupné, když je potřebujete. Ujistěte se, že se cítíte fyzicky pohodlně (co nejvíce).

 

Tím, že se usadíte brzy, si dáte čas na to, abyste se zorganizovali, uvolnili a psychicky připravili na začátek testu.

 

Rozvíjejte pozitivní rituály

 

Nepodceňujte důležitost sebevědomí a pozitivního myšlení při přípravě na test.

 

Pozitivní rituály mohou pomoci bojovat proti negativnímu myšlení, testovat úzkost a nedostatek soustředění, což může snadno podkopat váš úspěch v den testu. Naplánujte si čas navíc na krátkou procházku nebo poslech oblíbené hudby. Zapojte se do jednoduchých dechových cvičení. Představte si, že jste v testu uspěli.

 

Vaše rituály pro vás mohou být zcela jedinečné. Důležité je vytvořit si uklidňující návyk, který posílí vaši sebedůvěru, postoj a koncentraci, když test začne.

 

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac