Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Nejlepší tipy, jak skloubit studium s prací na plný úvazek

Nejlepší tipy, jak skloubit studium s prací na plný úvazek

 

Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik základních tipů pro každého, kdo je v podobné situaci.

1. Během prvních dvou týdnů studia si utřiďte veškerý materiál ke čtení. Nesoustřeďte se jen na online četbu, knihy nejsou špatné. Speciálně když si můžete učebnici přibalit na cestu, nebo ji rychle otevřít o pauze na oběd.

2. Plánujte dopředu. Plánování dopředu je vždy nejlepší možností, když pracujete na plný úvazek. Vypracujte metodu, která pokryje všechna témata praktickým způsobem. To znamená věnovat dostatek času tomu, aste zjistili, co vyhovuje vašemu dennímu programu.

3. Využijte čas, který máte. Čas letí, takže i když je to jen 5 minut, využijte jej k přečtení poznámky nebo rychlému opakování. Maximalizujte svou produktivitu.

4. Naplánujte přestávky. Je dobré si dělat pravidelné přestávky. Osvěžuje a znovu dodává energii vaší mysli i tělu. Například se učte 2 hodiny ráno a 2 hodiny večer nebo v noci.

5. Spojte se se studijním kamarádem. Mít studijního kamaráda je užitečné zejména tehdy, když se snažíte naučit něco komplikovaného. Jiný názor se vždy počítá a je prospěšný při studiu více, než cokoliv jiného.

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac