Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Nejlepší tipy, jak skloubit studium s prací na plný úvazek

Nejlepší tipy, jak skloubit studium s prací na plný úvazek

 

Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik základních tipů pro každého, kdo je v podobné situaci.

1. Během prvních dvou týdnů studia si utřiďte veškerý materiál ke čtení. Nesoustřeďte se jen na online četbu, knihy nejsou špatné. Speciálně když si můžete učebnici přibalit na cestu, nebo ji rychle otevřít o pauze na oběd.

2. Plánujte dopředu. Plánování dopředu je vždy nejlepší možností, když pracujete na plný úvazek. Vypracujte metodu, která pokryje všechna témata praktickým způsobem. To znamená věnovat dostatek času tomu, aste zjistili, co vyhovuje vašemu dennímu programu.

3. Využijte čas, který máte. Čas letí, takže i když je to jen 5 minut, využijte jej k přečtení poznámky nebo rychlému opakování. Maximalizujte svou produktivitu.

4. Naplánujte přestávky. Je dobré si dělat pravidelné přestávky. Osvěžuje a znovu dodává energii vaší mysli i tělu. Například se učte 2 hodiny ráno a 2 hodiny večer nebo v noci.

5. Spojte se se studijním kamarádem. Mít studijního kamaráda je užitečné zejména tehdy, když se snažíte naučit něco komplikovaného. Jiný názor se vždy počítá a je prospěšný při studiu více, než cokoliv jiného.

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac