Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

 

Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem.

Studentský život může být v dnešní době těžký. Mít týdenní úkoly a hodnocení znamená, že je snadné uvíznout ve vyjetých kolejích nebo mít pocit, že se vám nedaří. Jedna věc je jasná; studenti potřebují veškerou podporu, kterou mohou získat.


Když slyšíte lidi, jak vás tlačí, abyste byli pozitivní, možná nevíte, odkud tuto pozitivitu brát. Možná kolem sebe nevidíte nic, co by bylo okamžitě pozitivní a povznášející. Být pozitivní je možné, pokud jste ochotni každou chvíli trénovat svou mysl, ale vyžaduje to hodně praxe.


Naše mysl je nastavena tak, aby hledala hrozby a nebezpečí, abychom se mohli chránit, a tento mechanismus byl v minulosti účinný, pro účely přežití. Právě toto myšlení může bránit našemu pokroku. Více se zabýváme tím, co se může pokazit, než tím, co se můžeme zvládnout perfektně. Studenti pociťují velký tlak, ať už ze strany rodičů, profesorů nebo vrstevníků, a aby to všechno zvládli, vyžaduje to nesmírnou trpělivost spojenou s pozitivním přístupem.


Mysl je mocný nástroj. To se stává obzvláště důležité v životě studenta univerzity, kde je život plný pokusů, nečekaných a ohromujících okamžiků. Když máme například pocit, že jsme příliš vystresovaní úkoly, studiem nebo mimoškolními aktivitami, musíme si neustále připomínat, že neexistuje nic, co bychom nezvládli!

Zaměstnejte svou mysl pozitivními myšlenkami na povzbuzení a neustále si připomínejte, že cíl bude vždy stát za to. Síla pozitivního myšlení nám umožňuje každý den překonávat své limity – pomáhá myslet míle mimo rámec. Trávíme méně času starostmi a stresem a více času úsilím a zlepšováním se.

Největší prioritou v celém tomto procesu je však pochopení, že selhání a útrapy jsou nevyhnutelné. To, jak se vyrovnáváte s neúspěchem a překonáváte překážky, prozradí o vás víc, než vítězství za vítězstvím. Přijetí selhání udržuje vaši mysl silnou a připravenou na to, co přijde.

Štěstí není něco hotového, pochází z našich vlastních činů a pozitivní myšlení je klíčem ke štěstí. Studenti, kteří si v sobě dokážou udržet pozitivitu, jsou lidé, kteří se dokážou po většinu času udržet šťastní. Takže buďte šťastní a získejte potěšení z jednoduchých věcí v životě a naslouchejte svému vnitřnímu dialogu.

 

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac