Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Maximalizujte svůj potenciál při studiu VŠ

Maximalizujte svůj potenciál při studiu VŠ

 

Sebereflexe je skvělý nástroj, jak maximalizovat svůj potenciál. Pomocí této metody zjistíte své silné a slabé stránky.

Strategické řízení je způsob, jak maximalizovat svůj potenciál studenta. Neplánujte jen kvůli plánování nebo na základě toho, co považujete za důležité – váš plán by měl být ukotven v dobře zdůvodněné analýze, která je založena na klíčových základech vedoucích k úspěchu.

Zde se podíváme na známé modely strategického plánování v reálném světě, které vám mohou pomoci vytěžit maximum z vašich vlastních schopností.

Všichni máme silné a slabé stránky, které jsou obě vnitřní. Také způsob, jakým interagujeme se společností, znamená, že jsme ovlivněni podmínkami a změnami probíhajícími ve vnějším prostředí. Okolnosti ve vnějším prostředí nám mohou buď uškodit, nebo pomoci. Maximalizace vašeho potenciálu má co do činění s řízením vnitřních i vnějších faktorů.

Silnými stránkami mohou být dobré řečnické dovednosti nebo vynikající schopnost psaní.

Slabými stránkami může být strach z veřejného mluvení nebo špatná písemná komunikace.

Po provedení analýzy vlastních slabých a silných stránek můžete vytvořit matici, která staví na vašich výsledcích, které můžete sledovat a které maximalizují vaše silné stránky, využívají příležitosti, omezují slabé stránky a zvládají hrozby.

Nakreslete a rozdělte obdélník na čtyři stejné části. Horní část obdélníku by měla být označena „příležitosti“ a „hrozby“ (proti dvěma horním políčkům) a dvě pole nalevo by měla být označena „silné stránky“ a „slabé stránky“ (proti dvěma políčkům vlevo). Skončíte s jedním kvadrantem každý pro silné stránky a příležitosti, silné stránky a hrozby, slabé stránky a příležitosti a poslední pro slabé stránky a hrozby.

V každém z těchto políček byste měli rozvíjet strategie. V kvadrantu „silné stránky a příležitosti“ vypracujte různé strategie, jak využít své silné stránky k využití dostupných příležitostí ve vnějším prostředí.

V kvadrantu 'silné stránky a hrozby' vypracujte strategie, které využijí vaše nejlepší vlastnosti, aby poskytly určité krytí proti hrozbám ve vnějším prostředí; V kvadrantu „slabé stránky a příležitosti“ byste měli navrhnout strategie pro zlepšení svých slabých stránek; a v kvadrantu 'slabé stránky a hrozby' byste měli navrhnout strategie, které budou minimalizovat slabá místa a řídit hrozby.

Díky těmto informacím budete moci lépe vyhodnotit možnosti, které máte k dispozici, a rozhodnout se, které strategie chcete uplatňovat. Tímto procesem můžete projít každý rok a provést potřebné úpravy.

Hodně štěstí!

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac