Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Kurikulum životních dovedností pro vysokoškoláky

Kurikulum životních dovedností pro vysokoškoláky

 

V myšlení vysokoškoláků došlo v posledních letech k posunu. Studenti se už nehrnou na univerzity jen pro zkušenosti nebo pro šanci stát se „chytřejšími“. Místo toho studenti hledají vysokoškolské vzdělání, aby si zajistili, že budou po absolvování lépe zaměstnatelní.

 

Životní dovednosti jsou důležité pro každého, ale zejména pro vysokoškoláky pocházející z různých životních zkušeností, finančních situací a úrovní schopností. Mohou jim chybět základní dovednosti, které budou potřebovat pro zaměstnání nebo pro orientaci v náročných aspektech života v dospělosti.

 

Time management a odpovědnost

Efektivní hospodaření s časem a odpovědnost jsou dovednosti pro život dospělých, které absolventi vysokých škol potřebují k úspěšné orientaci nejen v kariéře, ale také v osobním životě. V životě každý žongluje mezi prací, rodinou, zábavou a účty. Ale bez ohledu na to, jaké povinnosti máte mimo práci, společnosti očekávají, že jejich zaměstnanci budou odpovědnými jednotlivci, kteří dokážou rozumně nakládat se svým časem.

Finanční znalosti a rozpočtování

Mnoho vysokoškoláků bojuje s penězi kvůli nedostatečnému finančnímu vzdělání před absolvováním střední školy, ale je to také kvůli finančnímu stresu na vysoké škole. Ve skutečnosti někteří studenti bojují s rozpočtem do té míry, že jim dojdou peníze, když jsou ve škole.

Zvládání stresu a péče o sebe

S neustále se zvyšujícími požadavky školy roste také zájem o duševní zdraví vysokoškolských studentů. Studenti se musí potýkat se spoustou věcí, od řešení finanční nejistoty až po nutnost pracovat při škole. Naučit se přijmout sebelásku a zvládat stres poskytuje základ dovedností, které mohou absolventi využít při práci.

Motivace a vytrvalost

Mnoho studentů se učí techniky motivace a vytrvalosti. Pro některé studenty však může být obtížné udržet si motivaci, když jde do tuhého. Studenti s větší pravděpodobností vytrvají a zůstanou motivovaní, pokud mají sebekontrolu, mají pocit sounáležitosti a vnímají hodnotu ve školních osnovách.

 

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita
11.11.2022

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

  Masarykova univerzita, založená v roce 1919 a pojmenovaná po prvním prezidentovi země – Tomáši Masarykovi – se zrodila pouhý rok po…

Čítať viac