Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak zvládnout stres při čekání na výsledky VŠ zkoušek?

Jak zvládnout stres při čekání na výsledky VŠ zkoušek?

 

Čekání na výsledky zkoušek se může zdát nekonečné. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, které vám pomohou uklidnit nervy.

Čekání na výsledky zkoušek je pocit, který se těžko vyjadřuje. Ten chorobný pocit děsu, nervozity a strachu se pomalu rýsuje. Studenti všech věkových kategorií na celém světě začínají svou každoroční paniku.

 

Může se to zdát jako děsivá a skličující vyhlídka, ale zvládnete to! Není třeba panikařit, znepokojovat se nebo se trápit. Jako každý jiný člověk, který čeká na výsledky těchto zkoušek, budete v pořádku!

 

I ti nejpilnější a nejtalentovanější studenti někdy bojují u zkoušek. Výsledek zkoušky nedefinuje vás ani vaši inteligenci. I když jsou výsledky důležité, nejsou jediným ukazatelem všestranného vzdělání. Úspěch nepochází z výsledků, ale z úsilí, které do něj vložíte. Být nejlepší je mnohem méně důležité než dělat to nejlepší, co umíte. Pracujte a výsledky budou mluvit samy za sebe.

Nepotlačujte své pocity

Pokud jste nervózní, mluvte o tom. Řekněte to rodině nebo přátelům nebo si to zapište do deníku. Nestyďte se za své pocity – možná si myslíte, že nikdo jiný se tak necítí, ale je pravděpodobné, že ano. Mluvit s okolím o vlastních problémech může pomoci uvést věci na pravou míru. Potlačování stresu to může zhoršit, takže všechno nedržte uvnitř.

 

Buďte společenští a produktivní

Udělejte si plán, buďte zaneprázdněni a bavte se! Požádejte o rodinný výlet, zajděte si na bowling, upečte si nějaké dobroty v kuchyni nebo se podívejte na film v kině. Pocit naplnění je skvělý způsob, jak si odpočinout od myšlenek, které vás trápí.

 

Nakrmte svou mysl i tělo

Pokud opravdu potřebujete uvolnit trochu stresu, jděte si zaběhat. To vám pomůže vyčistit mysl a je to také dobré pro vaše tělo. Zdravé tělo znamená zdravou mysl. Cvičení pomáhá okysličovat mozek a uvolňovat napětí, pomáhá vám udržet klid a duševně relaxovat.

 

Poslouchejte hudbu

Hudba může mít velmi silný vliv na to, jak se cítíte. Klasická hudba má uklidňující účinek, ale jakákoliv hudba, kterou milujete, vás uklidní.

 

Dobře se vyspěte

To může být to poslední, na co myslíte večer před dnem zkoušek, ale dobrý noční spánek vás dostane do dobré nálady, abyste mohli čelit tomu, co vás čeká.

Hodně štěstí!

 

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac