Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak zvládnout stres při čekání na výsledky VŠ zkoušek?

Jak zvládnout stres při čekání na výsledky VŠ zkoušek?

 

Čekání na výsledky zkoušek se může zdát nekonečné. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, které vám pomohou uklidnit nervy.

Čekání na výsledky zkoušek je pocit, který se těžko vyjadřuje. Ten chorobný pocit děsu, nervozity a strachu se pomalu rýsuje. Studenti všech věkových kategorií na celém světě začínají svou každoroční paniku.

 

Může se to zdát jako děsivá a skličující vyhlídka, ale zvládnete to! Není třeba panikařit, znepokojovat se nebo se trápit. Jako každý jiný člověk, který čeká na výsledky těchto zkoušek, budete v pořádku!

 

I ti nejpilnější a nejtalentovanější studenti někdy bojují u zkoušek. Výsledek zkoušky nedefinuje vás ani vaši inteligenci. I když jsou výsledky důležité, nejsou jediným ukazatelem všestranného vzdělání. Úspěch nepochází z výsledků, ale z úsilí, které do něj vložíte. Být nejlepší je mnohem méně důležité než dělat to nejlepší, co umíte. Pracujte a výsledky budou mluvit samy za sebe.

Nepotlačujte své pocity

Pokud jste nervózní, mluvte o tom. Řekněte to rodině nebo přátelům nebo si to zapište do deníku. Nestyďte se za své pocity – možná si myslíte, že nikdo jiný se tak necítí, ale je pravděpodobné, že ano. Mluvit s okolím o vlastních problémech může pomoci uvést věci na pravou míru. Potlačování stresu to může zhoršit, takže všechno nedržte uvnitř.

 

Buďte společenští a produktivní

Udělejte si plán, buďte zaneprázdněni a bavte se! Požádejte o rodinný výlet, zajděte si na bowling, upečte si nějaké dobroty v kuchyni nebo se podívejte na film v kině. Pocit naplnění je skvělý způsob, jak si odpočinout od myšlenek, které vás trápí.

 

Nakrmte svou mysl i tělo

Pokud opravdu potřebujete uvolnit trochu stresu, jděte si zaběhat. To vám pomůže vyčistit mysl a je to také dobré pro vaše tělo. Zdravé tělo znamená zdravou mysl. Cvičení pomáhá okysličovat mozek a uvolňovat napětí, pomáhá vám udržet klid a duševně relaxovat.

 

Poslouchejte hudbu

Hudba může mít velmi silný vliv na to, jak se cítíte. Klasická hudba má uklidňující účinek, ale jakákoliv hudba, kterou milujete, vás uklidní.

 

Dobře se vyspěte

To může být to poslední, na co myslíte večer před dnem zkoušek, ale dobrý noční spánek vás dostane do dobré nálady, abyste mohli čelit tomu, co vás čeká.

Hodně štěstí!

 

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac