Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

 

Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch.

Jak se blíží čas svátků, je za dveřmi čas odpočinku. Na druhou stranu, když slavíme Vánoce, dny volna nám připomínají květnové zkoušky.

Jedním z našich společných problémů je, aby naše volno bylo produktivní. Zde je naše rada, jak to udělat.

1. Nastartujte se zdravou snídaní

Láká vás nekonečný výběr kávy a provozoven rychlého občerstvení, když se procházíte městem? Zdravější snídaně vytvoří lepší začátek dne.

Zdravé jídlo vám umožní cítit se méně provinile, zvláště když máte před sebou hektický plán. Ještě důležitější je, že vám dodává důležité živiny a pomáhá vám zůstat zdravý. Je důležité být ve formě a dobré kondici, abychom si svátky pořádně užili!

2. Nejprve udělejte práci, které se bojíte

Po snídani jsme připraveni začít den. Podívejte se do kalendáře a sepište si úkoly, které musíte dnes udělat. Identifikujte nejobávanější úkol a zbavte se ho. I když se vám to nepodaří dokončit naplno, nějaký pokrok vám určitě zvedne náladu.

3. Detoxikace od sociálních sítí

Když už mluvíme o studiu na zkoušky, sociální sítě jsou přímo monstrum. Musíme odložit telefony a odolat nutkání kontrolovat aktualizace sociálních sítí. Což vede k plynulejším a produktivnějším studijním sezením.

4. Zopakujte si svou práci

Během prvního pololetí tohoto akademického roku jste měli trávil čas tvorbou myšlenkových map a dalších názorných pomůcek, které vám pomohou udržet znalosti na delší dobu. A právě ve dnech volna je můžete využít.

Pokud to čas dovolí, opakujte úkoly, v kterých jste neuspěli, nebo nezískali uspokojivé hodnocení.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac