Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak získat lepší známky u zkoušek na vysoké?

Jak získat lepší známky u zkoušek na vysoké?

 

Čeká vás důležitý test, na kterém vám opravdu záleží? Chcete obecně zlepšit své známky? Existuje řada triků a postupů, které mohou výrazně zlepšit vaše šance na vysoké skóre v testu.

 

Věnujte pozornost přednáškám

Nejlepší věc, kterou můžete udělat pro zvýšení skóre v testech, je dávat pozor, když se máte látku učit - tedy na přednáškách! Necháte-li svou mysl bloudit nebo se vůbec neobjevíte, pravděpodobně vám uniknou klíčové informace, které se později objeví v testech.

Dělejte si kvalitní poznámky

To je důležité, pokud chcete mít pozdější studium jednodušší. Nejen, že zapisování informací, když se je učíte, vám pomůže vstřebávat informace a věnovat přednášce pozornost, ale budete mít kvalitní zdroje, kdy budete studovat později.

Dělejte si cvičné testy

Vytiskněte si, nebo zkuste online několik praktických testů. Absolvování praktického testu vám pomůže zjistit, kolik informací skutečně znáte a kolik informací si pouze myslíte, že znáte. Znát svá slabá místa před testem je zásadní.

Studujte jako profík

Tvrdé učení jen pár hodin v noci před testem nepomůže zajistit perfektní výsledky. Pokud opravdu chcete v testech dosáhnout skvělých výsledků, studujte staré a nové materiály každý den, nebo alespoň několikrát týdně. Díky tomu bude test hračkou.

Střídejte učební styly

 

Studujte podle učebního stylu, který odpovídá předmětu. Některým předmětům je snazší porozumět, když je studujete stylem, který odpovídá jejich povaze. Pokud například studujete literaturu, budete potřebovat vizuální čtení a psaní. Pokud studujete hudbu, budete potřebovat sluchové prostředky. U výtvarných kurzů často pomáhají kinestetické aktivity.

 

Dobře se na test vyspěte!

Pokud nebudete spát, nebudete se moci soustředit, když jste pod tlakem! Ujistěte se, že jdete večer před testem brzy spát, než abyste zůstávali vzhůru celou noc kvůli studiu. Váš mozek stejně neudrží všechny napěchované informace.

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac