Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak získat lepší známky u zkoušek na vysoké?

Jak získat lepší známky u zkoušek na vysoké?

 

Čeká vás důležitý test, na kterém vám opravdu záleží? Chcete obecně zlepšit své známky? Existuje řada triků a postupů, které mohou výrazně zlepšit vaše šance na vysoké skóre v testu.

 

Věnujte pozornost přednáškám

Nejlepší věc, kterou můžete udělat pro zvýšení skóre v testech, je dávat pozor, když se máte látku učit - tedy na přednáškách! Necháte-li svou mysl bloudit nebo se vůbec neobjevíte, pravděpodobně vám uniknou klíčové informace, které se později objeví v testech.

Dělejte si kvalitní poznámky

To je důležité, pokud chcete mít pozdější studium jednodušší. Nejen, že zapisování informací, když se je učíte, vám pomůže vstřebávat informace a věnovat přednášce pozornost, ale budete mít kvalitní zdroje, kdy budete studovat později.

Dělejte si cvičné testy

Vytiskněte si, nebo zkuste online několik praktických testů. Absolvování praktického testu vám pomůže zjistit, kolik informací skutečně znáte a kolik informací si pouze myslíte, že znáte. Znát svá slabá místa před testem je zásadní.

Studujte jako profík

Tvrdé učení jen pár hodin v noci před testem nepomůže zajistit perfektní výsledky. Pokud opravdu chcete v testech dosáhnout skvělých výsledků, studujte staré a nové materiály každý den, nebo alespoň několikrát týdně. Díky tomu bude test hračkou.

Střídejte učební styly

 

Studujte podle učebního stylu, který odpovídá předmětu. Některým předmětům je snazší porozumět, když je studujete stylem, který odpovídá jejich povaze. Pokud například studujete literaturu, budete potřebovat vizuální čtení a psaní. Pokud studujete hudbu, budete potřebovat sluchové prostředky. U výtvarných kurzů často pomáhají kinestetické aktivity.

 

Dobře se na test vyspěte!

Pokud nebudete spát, nebudete se moci soustředit, když jste pod tlakem! Ujistěte se, že jdete večer před testem brzy spát, než abyste zůstávali vzhůru celou noc kvůli studiu. Váš mozek stejně neudrží všechny napěchované informace.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac