Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak sladit studium VŠ a společenský život?

Jak sladit studium VŠ a společenský život?

 

I když je důležité udržovat si dobré známky, je také důležité, abyste měli čas dělat své oblíbené věci a trávit čas s přáteli. Nalezení této rovnováhy se může zdát skličující, ale nebojte se, máme pro vás naše nejlepší tipy, jak mít to nejlepší z obou světů.

 

Naplánujte si týdenní rozvrh

Nechávání povinností na poslední chvíli vytváří zbytečný stres. Místo toho si vytvořte týdenní plán, abyste si mohli naplánovat, jaké úkoly musíte udělat. Budete mít možnost vidět, kolik času je potřeba pro každý úkol, což vám také poskytne čas na zvážení toho, co může zůstat do pozdějšího data. To vám také pomůže zorganizovat váš společenský život, protože si budete moci zacvičit, když budete mít volno a setkat se s přáteli.

Poznejte své limity

Někdy může být pokus o rovnováhu mezi studiem a společenským životem trochu komplikovaný a zdá se naprosto ohromující. To je, když se musíte podívat na vše, co jste naplánovali, a zjistit, kde můžete ubrat, abyste se ujistili, že se nepřepracujete. To může být tak jednoduché, jako když si uděláte přestávky během studia nebo si na noc odpočinete od učení, abyste mohli jít ven a pobavit se s přáteli.

Dodržujte společenské povinnosti

Když se setkáte s přáteli, nemusíte chodit do kavárny a utrácet peníze za nezapomenutelné jídlo. Proč místo toho nepozvat přátele nebo lidi z vašeho kurzu na oběd do menzy?

Dělejte každý den jednu věc

Některé studenty může pouhá myšlenka na studium poslat na vlnu prokrastinace. Místo toho si rozdělte pracovní zátěž na menší kousky a pracujte každý den kousek po kousku. To je také užitečné, pokud se snažíte udržet na vrcholu svého studia. To vám také pomůže udržet si společenský život, protože můžete věnovat čas setkání s přáteli.

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac