Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak sladit studium VŠ a společenský život?

Jak sladit studium VŠ a společenský život?

 

I když je důležité udržovat si dobré známky, je také důležité, abyste měli čas dělat své oblíbené věci a trávit čas s přáteli. Nalezení této rovnováhy se může zdát skličující, ale nebojte se, máme pro vás naše nejlepší tipy, jak mít to nejlepší z obou světů.

 

Naplánujte si týdenní rozvrh

Nechávání povinností na poslední chvíli vytváří zbytečný stres. Místo toho si vytvořte týdenní plán, abyste si mohli naplánovat, jaké úkoly musíte udělat. Budete mít možnost vidět, kolik času je potřeba pro každý úkol, což vám také poskytne čas na zvážení toho, co může zůstat do pozdějšího data. To vám také pomůže zorganizovat váš společenský život, protože si budete moci zacvičit, když budete mít volno a setkat se s přáteli.

Poznejte své limity

Někdy může být pokus o rovnováhu mezi studiem a společenským životem trochu komplikovaný a zdá se naprosto ohromující. To je, když se musíte podívat na vše, co jste naplánovali, a zjistit, kde můžete ubrat, abyste se ujistili, že se nepřepracujete. To může být tak jednoduché, jako když si uděláte přestávky během studia nebo si na noc odpočinete od učení, abyste mohli jít ven a pobavit se s přáteli.

Dodržujte společenské povinnosti

Když se setkáte s přáteli, nemusíte chodit do kavárny a utrácet peníze za nezapomenutelné jídlo. Proč místo toho nepozvat přátele nebo lidi z vašeho kurzu na oběd do menzy?

Dělejte každý den jednu věc

Některé studenty může pouhá myšlenka na studium poslat na vlnu prokrastinace. Místo toho si rozdělte pracovní zátěž na menší kousky a pracujte každý den kousek po kousku. To je také užitečné, pokud se snažíte udržet na vrcholu svého studia. To vám také pomůže udržet si společenský život, protože můžete věnovat čas setkání s přáteli.

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac