Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak si zpříjemnit domácí studium, abyste se nezbláznili

Jak si zpříjemnit domácí studium, abyste se nezbláznili

 

Když se pustíte do online studia, můžete si být jisti, že to bude vyžadovat obětavost a tvrdou práci. Naštěstí existuje několik tipů a triků, které můžete využít, abyste ze své námahy vytěžili maximum.

 

Nábytek

U studia se musíte cítit pohodlně, ale ne tak pohodlně, abyste usnuli (učit se v posteli není vždy tou nejlepší volbou). Vyberte si stůl, který se pohybuje mezi pasem a hrudním košem, když u něj sedíte, a jednoduchou ergonomickou židli, která odpovídá výšce stolu.

Osvětlení

Studijní prostor, který není správně osvětlen, může způsobit ospalost a namáhat vaše oči. Ujistěte se, že kontrast obrazovky je příjemný na pohled, použijte malou stolní lampu k osvětlení vašeho bezprostředního studijního prostoru a větší lampu nebo stropní světlo k osvětlení zbytku místnosti. Přirozené světlo je v pořádku, ale ujistěte se, že vás pokušení dívat se z okna neodvádí od studia.

Studijní materiály

Ujistěte se, že máte po ruce všechny studijní materiály. Tradiční školní potřeby (pera, papír, knihy) mějte na vyhrazeném místě na stole nebo v zásuvce stolu. Také se ujistěte, že je poblíž nabíječka notebooku nebo tabletu (nechcete přijít o práci, protože jste se příliš soustředili, abyste si všimli vybité baterie).

Organizace

Uklizená pracovní plocha je efektivní pracovní plocha, ať už je to váš skutečný stůl nebo počítač. Ujistěte se, že každá položka, kterou potřebujete ke studiu, má své vlastní místo a vše je jasně označeno, zejména počítačové soubory a tištěné materiály.

Zvuk

Možná jste ten typ člověka, který si při studiu užívá trochu hluku v pozadí. Hluk od vašeho souseda, provoz venku nebo televize vás mohou rozptylovat, takže se snažte to minimalizovat, jak jen můžete.

Smysly

Část vytvoření prostoru, kde se můžete cítit pohodlně a soustředit se na svou práci, může mít také hodně společného s estetikou, která potěší vaše smysly. Nebojte se pověsit inspirativní obrázky, použít vonné svíčky a vyzdobit si studijní prostor tak, aby potěšil vaše smysly a odrážel vaši ambici uspět.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac