Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak si zpříjemnit domácí studium, abyste se nezbláznili

Jak si zpříjemnit domácí studium, abyste se nezbláznili

 

Když se pustíte do online studia, můžete si být jisti, že to bude vyžadovat obětavost a tvrdou práci. Naštěstí existuje několik tipů a triků, které můžete využít, abyste ze své námahy vytěžili maximum.

 

Nábytek

U studia se musíte cítit pohodlně, ale ne tak pohodlně, abyste usnuli (učit se v posteli není vždy tou nejlepší volbou). Vyberte si stůl, který se pohybuje mezi pasem a hrudním košem, když u něj sedíte, a jednoduchou ergonomickou židli, která odpovídá výšce stolu.

Osvětlení

Studijní prostor, který není správně osvětlen, může způsobit ospalost a namáhat vaše oči. Ujistěte se, že kontrast obrazovky je příjemný na pohled, použijte malou stolní lampu k osvětlení vašeho bezprostředního studijního prostoru a větší lampu nebo stropní světlo k osvětlení zbytku místnosti. Přirozené světlo je v pořádku, ale ujistěte se, že vás pokušení dívat se z okna neodvádí od studia.

Studijní materiály

Ujistěte se, že máte po ruce všechny studijní materiály. Tradiční školní potřeby (pera, papír, knihy) mějte na vyhrazeném místě na stole nebo v zásuvce stolu. Také se ujistěte, že je poblíž nabíječka notebooku nebo tabletu (nechcete přijít o práci, protože jste se příliš soustředili, abyste si všimli vybité baterie).

Organizace

Uklizená pracovní plocha je efektivní pracovní plocha, ať už je to váš skutečný stůl nebo počítač. Ujistěte se, že každá položka, kterou potřebujete ke studiu, má své vlastní místo a vše je jasně označeno, zejména počítačové soubory a tištěné materiály.

Zvuk

Možná jste ten typ člověka, který si při studiu užívá trochu hluku v pozadí. Hluk od vašeho souseda, provoz venku nebo televize vás mohou rozptylovat, takže se snažte to minimalizovat, jak jen můžete.

Smysly

Část vytvoření prostoru, kde se můžete cítit pohodlně a soustředit se na svou práci, může mít také hodně společného s estetikou, která potěší vaše smysly. Nebojte se pověsit inspirativní obrázky, použít vonné svíčky a vyzdobit si studijní prostor tak, aby potěšil vaše smysly a odrážel vaši ambici uspět.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac