Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak si zorganizovat čas na vysoké škole, když nestíhám?

Jak si zorganizovat čas na vysoké škole, když nestíhám?

 

Rozhodně to není snadné, ale existuje několik způsobů, jak si zorganizovat čas na vysoké škole a zvládnout všechny své povinnosti.

 

  1. Vytvoř si plán - Vytvoř si plán, který ti pomůže sledovat své úkoly a povinnosti. Můžeš použít papír a tužku nebo si stáhnout aplikaci na svůj telefon. Rozděl si své úkoly na menší kousky a přiřaď jim priority. Tak budeš mít lepší přehled o tom, co musíš udělat a kdy.

 

  1. Využij technologie - Existuje mnoho aplikací a nástrojů, které ti mohou pomoci zorganizovat svůj čas. Například aplikace na správu úkolů nebo kalendáře. Tyto nástroje ti mohou poskytnout přehled o tom, co musíš udělat a kdy.

 

  1. Najdi si místo pro učení - Najdi si místo, kde se budeš cítit pohodlně a budeš se moci soustředit na učení. Může to být knihovna nebo tichá místnost v domě. Důležité je najít si místo, kde nebudeš rušen a budeš se moci soustředit.

 

  1. Nauč se říkat ne - Pokud máš příliš mnoho povinností, nauč se říkat ne. Není nic špatného na tom, když odmítneš nějakou aktivitu nebo úkol. Pokud máš příliš mnoho povinností, nemusíš stíhat všechno.

 

  1. Najdi si podporu - Pokud máš problémy s organizací svého času, najdi si podporu u svých přátel nebo rodiny. Můžeš se také obrátit na svého poradce nebo tutora na škole.

 

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac