Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak sepsat návrh projektu dizertační práce

Jak sepsat návrh projektu dizertační práce

 

Než začnete psát svůj projekt disertační práce, potřebujete podrobný plán nebo osnovu návrhu disertační práce. Jaký je jeho účel? Váš návrh disertační práce by měl popisovat všechny informace, které chcete prozkoumat, nebo jak to uděláte ve své budoucí disertační práci.

 

Než začnete psát svůj projekt disertační práce, potřebujete podrobný plán nebo osnovu návrhu disertační práce. Jaký je účel? Váš návrh disertační práce by měl popisovat všechny informace, které chcete prozkoumat, nebo jak to uděláte ve své budoucí disertační práci.

 

  • Přehled vaší literatury

  • Výzkumné otázky

  • Metodologie výzkumu

  • Reference

  • Zdroje

 

Proč studenti píší návrhy disertačních prací?

Psaní návrhu disertační práce závisí na vaší univerzitě, je to vaše užitečné cvičení, zvláště pokud to není součástí vašeho akademického hodnocení.

 

Tento dokument si klade za cíl poskytnout základní části, včetně:

 

  • Váš budoucí účel nebo povaha disertační práce

  • Možné otázky, které budete zkoumat

  • Odkazy na jakékoli teoretické pozadí

  • Metody výzkumu, které používáte

  • Potenciální výsledky vašeho studia

 

Jak napsat návrh na disertační práci?

Věnovat dostatek času tomuto akademickému úkolu je vaší moudrou investicí. Tento typ psaní stojí za to procvičit. Zůstaňte otevření a flexibilní, ukažte svou ochotu přizpůsobit všechny nápady nebo metody tak, jak vám to diktuje váš výzkum. Řekněte s jistotou vše, co chcete, abyste ukázali svůj vyvážený pohled, nebo navrhněte, nejlepší způsob, jak provést případovou studii. Dodržujte všechna gramatická pravidla v tomto dokumentu a zároveň zůstaňte konzistentní.

 

 

Jak strukturovat návrh disertační práce

Vaším prvním krokem je plánování budoucí struktury návrhu disertační práce, protože vyžaduje její hlavní část, úvod, závěr. Jak napsat návrh disertační práci? Přečtěte si stručný popis každého odstavce a nezapomeňte si vybrat svůj chytlavý název, abyste zvýšili své šance na vyšší známky.

 

1. Úvod

Představte zvolené téma v prvním odstavci, který nabízí přehled vašeho specifičtějšího výzkumu a zkoumá jeho pozadí ve vaší širší tematické oblasti. Vysvětlete, proč si myslíte, že váš výzkum v této oblasti je významný, jak může ovlivnit budoucí studie, jaké efekty přinese.

 

2. Hlavní část / prohlášení o problému

Skládá se z několika podsekcí. Použijte svou metodologii pro disertační práci k nastínění různých metod zpracování nebo vysokoškolských relevantních dat ve vašem výzkumu. Vysvětlete, co budete dělat. Pokud je váš výzkum kvantitativní, uveďte odkazy na související průzkumy, dotazníky a další zdroje dat.

 

4. Očekávané výsledky

Očekávané výsledky zahrnují vše, co chcete, aby vaše studie odhalila, nebo možné mezery ve vašich znalostech. Váš přístup by měl rozšířit stávající znalosti. Návrhy často zahrnují odhadované časové rámce pro dodání hotové práce vedoucím.

 

5. Metodika

Tato část popisuje kroky, které je třeba podniknout k prozkoumání výzkumného problému, a odůvodnění pro aplikaci konkrétních postupů nebo technik používaných k zpracování a analýze informací použitých k pochopení problému, čímž umožňuje čtenáři kriticky zhodnotit celkovou validitu a spolehlivost studie.

 

Informace týkající se metodologie by měly být vyčerpávající a dostatečně podrobné, aby umožnily opakování studie jinými výzkumníky. Psaní by mělo být přímé a přesné a vždy psáno v minulém čase.

 

6. Závěry a bibliografie / přehled literatury

Psaní bibliografie je nutností. Je to seznam všech referencí souvisejících s vašimi návrhy na výzkum diplomové práce, formátujte jej na základě citačních stylů vhodných pro vaši akademickou disciplínu.

 

 

 

 

Podobné články na blogu

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení
17.07.2024

Plánování času pro psaní bakalářské práce: Klíčové faktory a doporučení

  Napsání bakalářské práce je proces, který vyžaduje určité množství času a úsilí, avšak přesná délka…

Čítať viac
Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout
10.07.2024

Esenciální prvky diplomové práce: Klíčové aspekty, na které nezapomenout

  Psaní diplomové práce je náročný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a systematický přístup. Aby va…

Čítať viac
Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty
03.07.2024

Jak si vybrat vedoucího závěrečné práce: Průvodce pro studenty

  Výběr vedoucího závěrečné práce je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě vaší bakalářské,…

Čítať viac