Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak se efektivně učit matematiku?

Jak se efektivně učit matematiku?

 

Matematika může být záludná a nepatří zrovna mezi nejoblíbenější předměty, to se popřít nedá. I když nemáte pocit, že je to váš nejsilnější předmět, můžete se však v matematice zlepšit, pokud jste ochotni dát si tu práci.

 

Matematika je praktický předmět. Nemůžete se jen šprtat kapitoly, musíte porozumět pojmům a pak pokračovat ve cvičení. Ideální je začít cvičit hned od prvního dne a nic nenechávat na poslední chvíli. Do příchodu zkoušky tak budete dobře připravení. Když studujete obsahově náročné předměty, můžete vklouznout do procvičování matematiky, takže vás to nezatíží.

 

Nezačínejte řešením složitých problémů. Mohlo by vás to dokonce přimět matematiku ještě víc nenávidět. Místo toho začněte jednoduše. Vyřešte příklady ve své učebnici. Jakmile je vyřešíte, porovnejte to s řešením v učebnici nebo v příručce, kterou používáte. Podívejte se, zda jsou všechny vaše kroky správné, nejen hlavní odpověď. Jakmile provedete všechny kroky správně, jste připraveni řešit další jednodušší problémy. Když je zvládnete, můžete přejít k těm obtížnějším.

 

V matematice je snadné uvíznout na pochybách. Nenechte své pochybnosti narůstat, zbavte se jich, jakmile nastanou. Čím dříve své pochybnosti vyřešíte, tím dříve se v těchto tématech zdokonalíte. Zeptejte se svých učitelů nebo přátel na vše, co vám není jasné.

 

Tip: Vyrobte si kartičky všech vzorců ve své učebnici a vyzdobte si jimi svůj pokoj, alespoň do konce zkouškového!

 

Pochopení je při studiu matematiky zkrátka základem. Ne vždy stačí naučit se vzorec, musíte pochopit logiku.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac