Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak poznat nové přátele při studiu v zahraničí?

Jak poznat nové přátele při studiu v zahraničí?

 

Opustit rodinu a přátele a jít za svým snem a budoucností v cizí zemi může být docela těžký úkol. Celý proces, jak se dostat do povědomí svého okolí, však není tak obtížný, jak by se mohlo zdát a přátele si můžete najít poměrně snadno.

 

Nové přátele hledejte na univerzitě

Nemusíte váhat nebo se bát odmítnutí, jako obvykle na univerzitní úrovni, mnoho studentů sedících kolem vás je stejně nervózních. Ve skutečnosti budete překvapeni nadšenou reakcí, kterou dostanete, jakmile uděláte přátelský krok.

 

Být samotář nikdy nepomůže, ať už jste tichý člověk nebo žvanil. Je užitečné, když máte kolem sebe mnoho přátel, se kterými si můžete povídat o různých tématech.

 

Zapojte se do univerzitních aktivit

Nejlepší na studiu vysoké školy je, že máte obrovské možnosti stýkat se se studenty, kteří s vámi studují, a navazovat nové přátelství. Vstup do klubu ve vašem kampusu může být velkou pomocí, protože vám poskytuje příležitost mísit se s lidmi se společnými zájmy.

 

 

Nezůstávejte doma a vyražte ven

Je snazší vyhnout se odcizenému okolí a lidem a schovat se ve své bublině. To vám však nepomůže k dalšímu pokroku. I když je studium uvnitř důležité, strávit nějaký čas venku je také prospěšné, abyste zahnali osamělost.

 

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac