Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak poznat nové přátele při studiu v zahraničí?

Jak poznat nové přátele při studiu v zahraničí?

 

Opustit rodinu a přátele a jít za svým snem a budoucností v cizí zemi může být docela těžký úkol. Celý proces, jak se dostat do povědomí svého okolí, však není tak obtížný, jak by se mohlo zdát a přátele si můžete najít poměrně snadno.

 

Nové přátele hledejte na univerzitě

Nemusíte váhat nebo se bát odmítnutí, jako obvykle na univerzitní úrovni, mnoho studentů sedících kolem vás je stejně nervózních. Ve skutečnosti budete překvapeni nadšenou reakcí, kterou dostanete, jakmile uděláte přátelský krok.

 

Být samotář nikdy nepomůže, ať už jste tichý člověk nebo žvanil. Je užitečné, když máte kolem sebe mnoho přátel, se kterými si můžete povídat o různých tématech.

 

Zapojte se do univerzitních aktivit

Nejlepší na studiu vysoké školy je, že máte obrovské možnosti stýkat se se studenty, kteří s vámi studují, a navazovat nové přátelství. Vstup do klubu ve vašem kampusu může být velkou pomocí, protože vám poskytuje příležitost mísit se s lidmi se společnými zájmy.

 

 

Nezůstávejte doma a vyražte ven

Je snazší vyhnout se odcizenému okolí a lidem a schovat se ve své bublině. To vám však nepomůže k dalšímu pokroku. I když je studium uvnitř důležité, strávit nějaký čas venku je také prospěšné, abyste zahnali osamělost.

 

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac